HT Prva liga

Osijek s igračem više razbio Lokomotivu u maglovitom Gradskom vrtu

Dubravka Petric/PIXSELL

U utakmici 18. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka svladali Lokomotivu s 4-0 (0-0) i probili se na treće mjesto ljestvice.

Utakmica je igrana u uvjetima na granici regularnosti, po gustoj magli.

Osijek je do vodstva došao u 55. minuti kada je gostujući igrač Petrak igrao rukom u kaznenom prostoru, a Mirko Marić je sigurno realizirao jedanaesterac.

U 62. minuti je napadač Lokomotive Llirim Kastrati zaradio crveni karton, a pobjedu Osijeka potvrdio je Marin Pilj u 78. minuti.

U 82. minuti Mađar Laszlo Kleinheisler postiže treći gol, a Petar Bočkaj i četvrti pogodak za više nego uvjerljivu pobjedu Osječana u srazu klubova koji se bore za Europu.

Osijek je sada treći s 30 bodova, 11 manje od vodećeg Dinama, dok je Lokomotiva peta s 28 bodova.

Dvoboj se igrao na stadionu Gradski vrt, a sudio je Bebek iz Rijeke.

Strijelci: 1-0 Marić (55pen), 2-0 Pilj (78), 3-0 Kleinheisler (82), 4-0 Bočkaj (90+1)Crveni karton: Kastrati (Lok, 62)