Prva NL

Orijent za 45 minuta doživio potop u Borovom naselju, Juri Srziću nije pomogao ni novi vratar…

Ibrahim Djibrilla/Foto V. KARUZA

Trener Krimejčana promijenio je i trećeg vratara ove sezone, priliku je dobio unuk legendarnog zapovjednika obrane Borovog naselja

Vukovar ’91 – Orijent 4:0

VUKOVAR  Utakmica 11. kola Prve NL: Vukovar ’91 – Orijent 4:0 (4:0). Stadion u Borovu naselju. Gledatelja: 400. Sudac: Toni Dadić (Zagreb). Strijelci: 1:0 Gonzalez Ruiz (2′), 2:0 Pelko (6′), 3:0 Pelko (28′), 4:0 Mustedanagić (40′). Žuti kartoni: Pavičić i Bušić (Vukovar), Djibrilla, Ibiši, Mohorovičić (Orijent).

VUKOVAR ’91: Kolić, Jukić, Baltić, Mustedanagić (od 52′ Radošević), Biljan, Gonzalez, Aleksić (od 82′ Vuksan), Pavičić (od 82′ Bušić), Barišić (od 73′ Uwem), Pelko (od 73′ Capitani), Periša.

ORIJENT: Zadro, Braut, Mulac, Fatić, Dukađin (od 73′ Šarković), Ibiši (od 61′ Dujmović), Djibrilla (od 46′ Milinović), Monjac, Travaglia (od 46′ Senčar), Zrilić (od 46′ Črnko), Tadejević.

Trener Orijenta Jure Srzić odlučio se treći put ove sezone promijeniti vratara. Priliku je dobio Mislav Zadro, unuk Blage Zadre, legendarnog zapovjednika obrane Borovog naselja za vrijeme Domovinskog rata. Bivši vratar Dinama II ljetos je stigao na Rujevicu, a onda je upućen na posudbu na Krimeju. Uoči utakmice dobio je prigodni dres od domaćina, a do poluvremena čak četiri pogotka. Igrači Orijenta uoči utakmice su se žalili na loš travnjak, no to nije i ne može biti izlika za sramotno poluvrijeme! Ni nastavak nije bio puno bolji, no barem je gostujuća mreža mirovala.

– Nedopustivo je da nakon šest minuta gubiš 2:0. Posljedica takvog ulaska u utakmicu je visoki poraz od protivnika koji nije objektivno bolji i kvalitetniji, ali je potpuno zasluženo pobijedio – govorio je nakon utakmice Marinko Koljanin, dopredsjednik kluba s ovlastima sportskoga direktora kluba.

Orijent je nakon niza od četiri utakmice bez poraza ušao u niz od dva poraza koja su ga od pretedenta na sami vrh prometnula ponovo u – davljenika. Nakon ovakvog poraza logično se nameće pitanje trenerovog statusa…

– Teško je poslije utakmice bilo što o tome govoriti, ali poraz je sigurno bolan i to vrlo bolan. Ova momčad nije smije tako izgubiti! – rekao je Koljanin.