Zanimljivo na Mavrincima

Opatijci svladali Grobničan u polufinalu Županijskog kupa uz puno sreće s kreča i s dva igrača manje

Denis Frančišković

Foto D. ŠKOMRLJ

Opatijci su finale vizirali golom Ivora Weitzera s "kreča" u prvom poluvremenu u kojem nisu pokazali ništa, a igrajući s igračem manje od 26. minute te s dva zadnjih 15-ak minuta djelovali bolje i posloženije nego kad se momčadi bile brojčano poravnate

MAVRINCI Bio je u pravu Zoran Bogolin, trener Opatijaca, kada je uoči utakmice na Mavrincima znakovito ustvrdio: nema favorita. Nogometaši Opatije u sadržajnoj utakmici i pred solidno popunjenim tribinama teškom su mukom minimalno svladali Grobničan i vizirali finale Županijskog kupa s pobjednikom susreta Krk – Crikvenica koji se igra u petak.

Opatijci su Mavrince prošli uz puno sreće, golom Ivora Weitzera s “kreča” u prvom poluvremenu u kojem nisu pokazali ništa, a igrajući s igračem manje u nastavku djelovali bolje i posloženije nego kad se momčadi bile brojčano poravnate.

Grobničani su djelovali nešto svježije, ali uz manjak sreće, izostala je realizacija kao i bolja igra u polju. Visoko nabačene lopte bile su lak plijen za Ivešu, izostala je prepoznatljiva igra “crvenih” od noge do noge, a u samoj završnici (82′) kad su ostali i s dva igrača više jednostavno nisu imali ideju i koncepciju kako probiti dobro organiziranu obranu opatijskih “crno-bijelih”.

Polufinalna utakmica nogometnog Kupa Primorsko-goranske županije: Grobničan – Opatija 0:1

Stadion Adelije Bebe Haramija. Gledatelja: 250. Sudac: Ivan Bebek – 6. Pomoćnici: Kezele i Pajić (svi Rijeka). Strijelac: 0:1 Weitzer (33′-11m). Žuti kartoni: Pilčić, Brdar (Grobničan), Fumić, Lazić, Weitzer, Glavaš (Opatija). Crveni kartoni: Zgrablić (26′- prekršaj nad igračem u izglednoj situaciji za gol), Kurilić (81′- drugi žuti).

GROBNIČAN: Srok 7, Jukić 6,5, Vukelić 7, Miculinić 6,5, Brdar 6, Grgić 6, Pilčić 6, Matković 6 (od 77′ Rupčić -), Rumora 6 (od 67′ Blašković 6,5), Gundić 5,5, Prtenjača 6.

OPATIJA: Iveša 7, Čanković 6, Kurilić 5,5, Jukičić 6, Fumić 5,5 (od 46′ Glavaš 6,5), Weitzer 7, T. Rudan 5,5 (od 84′ J. Rudan -), Zgrablić 5, Pejanović 5,5 (od 64′ Matulja -), Lucić 6 (od 64′ Malinić 6), Lazić 5,5 (od 46′ Bertoša 7).