Druga HNL

Opatijci slavili u Zmijavcima, Kuqi, Fumić i Kukoč režirali preokret

Tonći Kukoč/Foto V. KARUZA

Nogometaši Opatije vratili su se nakon pet kola pobjedama i to tamo gdje je malo tko očekivao

CROATIA – OPATIJA 1:3

ZMIJAVCI Utakmica 32. kola Druge HNL: Croatia (Z) – Opatija 1:3 (1:1). SRC Marijan Šuto-Mrma. Bez gledatelja. Sudac: Mateo Erceg (Pristeg). Strijelci: 1:0 Šalinović (8′), 1:1 Kuqi (31′), 1:2 Fumić (60′), 1:3 Kukoč (85′). Žuti kartoni: Maloku, Bilobrk (Opatija).

CROATIA (Z): Topić, Bešlić, Šalinović (od 87′ Šabić), Džaja (od 46′ Vrljičak), Dadić, Ante Ćapin st. (od 87′ An. Ćapin ml.), Begić, Mate Šuto, Mešanović (od 61′ Gudelj), Buble (od 46′ Mamut), Mrkonjić.

OPATIJA: Iveša, Rudan, Fumić, Jukičić, Ivančić (od 46′ Klapan), Rosić (od 46′ Maloku), Pejanović (od 84′ Bilobrk), Malinić, Lucić (od 65′ Karamatić), Zgrablić, Kuqi (od 46′ Kukoč).

Nogometaši Opatije vratili su se nakon pet kola pobjedama i to tamo gdje je malo tko očekivao. Nije krenulo dobro po “crno bijele”. Domaći su poveli u 8. minuti nakon udarca iz kuta. Lopta je zapela u gužvi, a stoper Jukičić je u pokušaju ispucavanja napucao u Šalinovića od kojega se odbila iza Ivešinih leđa – 1:0. Zmijavčani su na darovani gol uzvratili – darom. U 31. minuti braniči Croatije su ničim izazvanim dodali loptu Pejanoviću na vrhu kaznenog prostora, ovaj odigrao pas za Kuqija po čijem udarcu sa 16 metara je lopta završila u donjem lijevom kutu vratara Topića – 1:1.

Opatijci su bolju igru naplatili u nastavku. U 60. minuti ponajbolji pojedinac na utakmici Filip Fumić je s preko 20 metara poslao projektil i matirao Topića. Konačnih 1:3 postavio je Tonći Kukoč u 85. minuti kada je presjekao pokušaj povratne lopte glavom domaće obrane za vratara Topića, te rutinski odradio ostatak posla 1:3.