Druga HNL

Opatijci nadoknadili dva pogotka zaostatka i umalo odnijeli sva tri boda iz Maksimira

Davor Petrović

Tonći Kukoč/D. KOVAČEVIĆ

Ključnu rolu imali igrači s klupe, čiji je ulazak gostima donio dodatni zamah i energiju

Dinamo II – Opatija 2:2

ZAGREB  Stadion Maksimir. Bez gledatelja. Sudac: Antonio Škobić (Osijek) 6. Strijelci: 1:0 Janković (23), 2:0 Vukotić (31), 2:1 Furijan (51), 2:2 Bjelanović (79). Žuti kartoni: Krizmanić, Crnčević (Dinamo II), Lucić, Kukoč, Klapan, Bjelanović (Opatija).

DINAMO II: Čavlina 6 – Hrvoj 6,5, Jelenić 6, De Haas 6,5 (67 Gyamfi 6), Daničić 6,5
(85 Palić -) – Duvnjak 6,5 – Vukotić 7, Krizmanić 6 (62  Crnčević 6), Janković 6,5 (85 Tomek -), Karrica 6 – Barišić 6.

OPATIJA: Iveša 6 – Malinić 6, Zgrablić 6,5, Jukičić 6, Kukoč 6,5 – Fumić 6, Lucić 6 (70 Bjelanović 6,5) – Rosić 6 (46 Klapan 6,5), Kuqi 6 (46 Glavaš 6), Pejanović 6 (46 Furijan 7,5) – Ivančić 6 (46  Bogolin 6).

Agresivnom i angažiranom igrom u drugom poluvremenu Opatija je na stadionu Maksimir nadoknadila dva gola minusa iz prvog dijela, a, uz malo sreće, mogla je i stići do pobjede. Pri tome su ključnu rolu imali igrači s klupe, čiji je ulazak gostima donio dodatni zamah i energiju. Prije nešto više od dva tjedna Opatija je gostovanje kod Intera u Zaprešiću odradila po pljusku, a sada joj se isto dogodilo istočnom dijelu Zagreba. Uoči početka utakmice nebo se otvorilo nad Zagrebom i natopilo teren, otežavajući uvjete za igru. U takvim okolnostima bilo je teško složiti opasnu akciju dok se vremenske prilike nisu malo smirile. Igrala se 23. minuta kada je Dinamo II počeo graditi akciju po desnoj strani, preko Tina Hrvoja koji je na visini kaznenog prostora zavrnuo prema sredini. Zatim je uslijedio pas za Niku Jankovića, čiji je udarac sa dvadeset metara bio neobranjiv za Vanju Ivešu – 1:0.

Opatija je pokušala odmah uzvratiti, ali sličan pokušaj Ivana Lučića usmjerio je loptu s vanjske strane stative. U 31. minuti Dinamo II stigao je do drugog gola, nakon lošeg postavljanja suparničkih igrača. Naime, Milan Vukotić neometan je projurio kroz sredinu, uletio u šesnaesterac i poentirao – 2:0.

Stručni stožer Opatije pokušao je odgovoriti raspoloženom domaćinu rijetko viđenim potezom, u obliku čak četiri zamjene igrača na početku drugog dijela. Svježe noge ubrzo su donijele željenu promjenu. Mihovil Jeronim Klapan navukao je na sebe trojicu suparničkih igrača, a zatim je odigrao pas na lijevi bok, prema Tonćiju Kukoču čije je oštro ubacivanje Mateo Furijan pretvorio u gol – 2:1.

Foto galerija: Druga HNL: Dinamo II - Opatija Foto: Davor Kovačević

Ohrabreni brzim smanjenjem rezultata, gosti su pokušali napraviti dodatni iskorak kroz pressing, ali Dinamo II nije se dao iznenaditi. Ritam utakmice bio je jak, ali pravih prilika nije bilo sve do 79. minute, kada je Furijan prošao kroz sredinu i oštro pucao. Nikola Čavlina uspio je oobiti taj udarac sa deset metara, a zatim je odbijanac u mrežu pospremio Marko Bjelanović – 2:2.