Druga HNL

OPATIJA – ORIJENT 1919 1:1 Kraj utakmice na Kantridi, drugoligaški susjedi podijelili bodove u dopadljivom derbiju

Prije utakmice Robert Perčić uručio je prigodni dres Toniju Rudanu na oproštaju od Opatije

RIJEKA Od 17 sati na Kantridi se igra susret 7. kola Druge HNL, susjedski derbi između Opatije i Orijenta 1919. Opatijci traže prekid neuvjerljivog niza na domaćem travnjaku i povratak na drugu poziciju na ljestvici, Krimejčani iskupljenje za neočekivani domaći poraz od Junaka i pokret prema sredini ljestvici.

Brojna riječka nogometna imena u oba sastava, te veliki interes publike jamče zanimljivu nogometnu predstavu na kultnom riječkom stadionu. U prodaju je pušteno tisuću ulaznica, u pretprodaji otišlo njih nekoliko stotina. Ostalo će se moći nabaviti na stadionu uoči utakmice.

Čekamo službene sastave.

Stigli su sastavi. Momčad Opatije doživjela je dosta promjena. U sastavu nema Malokua, Junuzovića, Glavaša… Počinju Pejanović, Malinić i Korejac Cho. Kod Krimejčana nema iznenađenja. Iskusni Gerc je svoje mjesto u vršku napada prepustio – Flegi.

90+3 minuta: Kraj utakmice.

83. minuta: Gosti su tražili najstrožu kaznu nakon što je poslije snažnog udarca lopta pogodila Zgrablića u ruku.

80. minuta: Opatija je mogla povesti, no Junuzović pokušaj glavom osujetio je Berković.

GOL!!! Glavaš je u 79. minuti loptu odbijenu od domaćeg bloka preciznim udarcem poslao u gornje lijeve rašlje nemoćnog Berkovića. Opatija je poravnala na 1:1.

73. minuta: Weitzer je izveo slobodan udarac, a Junuzović glavom zamalo zakasnio i propustio oštar ubačaj ubaciti u mrežu.

71. minuta: Velika prilika za drugi gol gostiju, ali je Rudan u odsutnom trenutku uklizao i blokirao Maružinov udarac.

GOL!!! Orijent od 65. minute vodi pogotkom Libera. Daroviti veznjak se sjajno oslobodio dvojice čuvara na vrhu kaznenog prostora, a onda po ulasku preciznim udarcem pogodio suprotni kut. Pogodak vrijedan pažnje nakon kojega se na Rujevici moraju zamisliti zbog čega taj daroviti igrač još nije u kadru prve momčadi bijelih.

60. minuta: Još uvijek mreže miruju. Kao i u prvom poluvremenu Krimejčani djeluju nešto poduzetnije.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme, Oba trenera su izvršila prve promjene.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena na Kantridi.

33. minuta: Nema još golova na Kantridi, Orijent 1919 je nešto bolja momčad, ali bez izraženih prilika. Kiša sve jače pada, travnjak je unatoč tome u solidnom stanju

22. minuta: Liber si je nakon prodora Maružina  otvorio prostor za udarac s vrha kaznenog prostora, a lopta otišla zamalo kraj vratnice.

17. minuta: Orijent 1919 ima više od igre. Monjac se po ulasku u kazneni prostor oslobodio dvojice igrača Opatije, te snažnim udarcem natjerao Ivešu da izvuče loptu ispod grede u korner. Nakon udarca iz kuta Mulac je ostao zamalo kratak na drugoj vratnici.

1. minuta: Počela je utakmica na Kantridi, na tribinama je oko 600 gledatelja, ali još pristižu. Robert Perčić, predsjednik Opatije, uoči utakmice uručio je prigodni dres  Toniju Rudanu koji odlazi u Rudar iz Labina.

OPATIJA – ORIJENT 1919 1:1

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 800. Sudac: Darko Jurčević (Cetingrad). Strijelci: 0:1 Liber (65′), 1:1 Glavaš (79′). Žuti kartoni: Weitzer, Rudan, Jukičić (Opatija), Monjac, Vidas, Kokorović (Orijent 1919).

OPATIJA: Iveša, Malinić, Jukičić, Zgrablić. Rudan, Lucić, Ivančić (od 46′ Glavaš), Weitzer, Cho (od 46′ Junuzović), Pejanović (od 69′ Fumić), Bogolin (od 65′ Maloku).

ORIJENT 1919: Berković, Vidas, Mulac, Tadejević, Smolčić, Kokorović, Liber (od 74′ Petrović), Črnko (od 46′ Gadže),  Monjac,  Maružin (od 89′ Brdar), Flego (od 61′ Gerc).