Druga HNL

OPATIJA – INTER 3:2 Kraj utakmice! Opatijci velikim preokretom u završnici svladali Zaprešićane

Fumić u 87. minuti i Weitzer pet minuta kasnije zabili za pobjedu

RIJEKA Nogometaši Opatije od 13.30 sati na Kantridi odrađuju zaostali prvenstveni susret protiv Intera. Nekadašnji prvoligaš i osvajač prvog Kupa Hrvatske dolazi pod stijene osokoljen pobjedom nad Dinamom II. No, Opatijci također imaju svojih motiva. Želja im je isprati gorak okus poraza kod Kustošije, ali i serijal od čak tri domaća ogleda započeti pobjedom.

Privremeni trenerski dvojac Zobić – Milanović ne može računati na napadača Antonija Pejanovića i braniča Ivana Zgrablića.

Stigli su sastavi.

90+4 minute: Kraj utakmice!

GOL!!! Weitzer je iskoristio najstrožu kaznu za preokret Opatije i vodstvo 3:2 u 92. minuti.

90. minuta: Weitzer je uzeo loptu, a na ulasku u kazneni prostor zaustavljen je klasičnim prekršajem za najstrožu kaznu.

GOL!!! Fumić je u 87. minuti ugurao loptu s metar, dva nakon kornera Weitzera i prizemnog ubačaja Bilobrka.

86. minuta: Bilobrk je glavom poslao loptu zamalo kraj gole.

85. minuta: Opatija ima igrača više. Mbodji  je neoprezno nagazio Fumića i zaradio drugi žuti karton.

67. minuta: Maloku je zavrnuo oštru loptu u gostujući kazneni prostor, Bjelanović očešao loptu glavom, a vratar uz dosta poteškoća zaustavio ovaj pokušaj Opatijaca.

GOL!!! Nevjerojatno je kako je Goričan s desna ušao u domaći kazneni prostor i nanizao nekoliko igrača prije nego što je dodao usamljenom Vranjkoviću na drugoj stativi kojemu nije bilo teško pogoditi za 1:2 u 60. minuti.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1 minuta: Kraj prvoga poluvremena.

45. minuta: Vranjković je u kontri ostao na otvorenom udarcu s vrha šesnaesterca, ali lopta je otišla preko gola.

43. minuta: Obje klupe i svi igrači na terenu skočili su na suca Matića. Pustio je nekoliko oštrijih starteva s obje strane, a onda, prema mišljenju gostiju, propustio pokazati na bijelu točku nakon navodnog igranja rukom Bertoše.

GOL!!! Igralo se ravnopravno s dosta duela sve dok u 39. minuti polukontru Opatije Ivor Weitzer nije okončano udarcem s 20-ak metara po kojem je lopta završila u gornjem desnom kutu gostujućeg vratara za 1:1.

17. minuta: Brzonogi napadač Opatije Matija Matulja je zbog teške ozljede noge morao iz igre, ušao je Pintarić.

GOL!!! Zdunić je napravio “dar-mar” u opatijskoj obrani i pogodio s desetak metara kraj nemoćnog Šuška. Opatija gubi od 8. minute.

1.minuta: Počela je utakmica.

OPATIJA – INTER 3:2

Stadion na Kantridi. Bez gledatelja. Sudac: Ivan Matić (Osijek). Strijelci: 0:1 Zdunić (8′), 1:1 Weitzer (39′), 1:2 Vranjković (60′), 2:2 Fumić (87′), 3:2 Weitzer (90′-11m). Žuti kartoni: Pintarić, Bjelanović, Weitzer, Bilobrk (Opatija), Mbodji (Inter). Crveni karton: Mbodji (85′).

OPATIJA: Šušak, Rudan, Maloku, Jukičić, Glavaš (od 81′ Furijan), Weitzer, Matulja (od 19′ Pintarić, od 65′ Fumić), Junuzović (od 81′ Bilobrk), Mohorovičić (od 65′ Lucić), Bjelanović, Bertoša.

INTER: Križanović, Plezier, Nekić, Soldo, Mbodji, Goričan, Zdunić (od 73′ Benčić, od 83′ Ljuboja), Vranjković, Bosec, Mazalović, Dobrić (od 71′ Dunić).