Druga HNL

OPATIJA – CROATIA 2:3 Kraj utakmice na Kantridi. Opatija propustila pobjedom skočiti na prvo mjesto

U momčad Opatije vraćaju se Antonijo Pejanović i Ivan Zgrablić

RIJEKA Nogometaši Opatije od 13.30 sati na Kantridi u 14. kolu Druge HNL dočekuju Croatiju iz Zmijavaca. Opatijci priželjkuju drugu uzastopnu domaću pobjedu nakon trijumfa nad Interom koja ih, u slučaju “kiksa” Hrvatskog dragovoljca kod Cibalije, može vinuti i na sam vrh drugoligaškog poretka,

Stigli su službeni sastavi. U momčad Opatije vraćaju se Antonijo Pejanović i Ivan Zgrablić. I nadalje na klupi nema trenera Zorana Bogolina i njegova pomoćnika Tomislava Čizmarevića. Momčad će voditi dvojac Milanović – Zobić.

90+3 minute: Kraj utakmice na Kantridi. Opatija je propustila pobjedom skočiti na prvo mjesto.

86. minuta: Velika prilika za goste, Iveša je sjajno nogom obranio udarac Mrkonjića.

GOL!!! Croatia opet vodi na Kantridi. Todorić je ubacio, a Gudelj ispred Iveše zakucao u mrežu  za 2:3 u 69. minuti.

62. minuta: Završio je susret Cibalia – Hrvatski dragovoljac. Donedavni lider iz Sigeta izgubio je čak 6:0. Opatija pobjedom može skočiti na prvo mjesto.

60. minuta: Opatijci traže novo vodstvo, u igru je ušao Junuzović umjesto Bogolina.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena.

GOL!!! Nepunu  minutu nakon vodstva Ante Šuto je glavom pogodio na ubačaj Mrkonjića za 2:2.

Foto galerija: Druga HNL utakmica između Opatije i Croatije Zmijavci Foto: Sergej Drechsler

GOL!!! Bertoša je asistirao, a Pejanović s pet metara zakucao loptu u mrežu za 2:1 u 42. minuti.

31. minuta: Marques je iz slobodnjaka dobro protegao Ivešu koji je izvukao loptu u korner.

GOL!!! Zgrablić je sjajnom dijagonalom izbacio na lijevoj strani Bertošu. Lijevonogi branič je uputio prizemnu povratnu loptu na vrh šesnaesterca, Weitzer stigao na loptu prije od Marka Šute koji ga je zaustavio prekršajem za najstrožu kaznu. Šuto se ozljedio i morao iz igre, a Weitzer u 22. minuti sigurno izveo najstrožu kaznu za poravnanje i ljutnju njegova suigrača Antona Baltazara Bogolina koji je burno protestirao tvrdeći da je on određen za izvođača penala.

GOL!!! Croatija vodi na Kantridi! Opatijci su izgubili loptu na sredini terena, Mrkonjić iskosa izašao ispred Iveše i potkopao loptu preko njega za 0:1.

1. minuta: Počela je utakmica.

OPATIJA – CROATIA 2:3

Stadion na Kantridi. Bez gledatelja. Sudac: Marko Dergez (Đurđevac). Strijelci: 0:1 Mrkonjić (3′), 1:1 Weitzer (22′-11m), 2:1 Pejanović (42′), 2:2 A. Šuto (43′), 2:3 Gudelj (69′). Žuti kartoni: Bilobrk, Malinić, Bjelanović, Weitzer (Opatija), Marko Šuto, Mamut (Croatia).

OPATIJA: Iveša, Maloku, Jukičić, Bogolin (od 59′ Junuzović), Weitzer, Pejanović (od 72′ Fumić), Malinić (od 35′ Lucić), Mohorovičić (od 72′ Glavaš), Bilobrk (od 46′ Bjelanović), Bertoša, Zgrablić.

CROATIA: Tomić, Bešlić (od 46′ Todorić), Vrljičak, Dadić, A. Šuto (od 46′ Vukoja), Marques, Karoglan (od 66′ Begić), Marko Šuto (od 23′ Mamut), Mate Šuto, Mrkonjić, Gudelj (od 87′ Šalinović).