Iznenađenje u Rimu

Novi prvoligaš i klub Gabrielea Volpija senzacionalno izbacio Romu u plasirao se u četvrtfinale Kupa Italije

Nogometaši Spezije/Foto REUTERS

Spezija u produžecima svladala Romu 4:2

RIM Nogometaši Spezije plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije, oni su u susretu osmine finala kao gosti iznenadili Romu svladavši ju sa 4-2 (2-2, 2-1) nakon produžetka.

Spezia je u otvaranju utakmice stigla do prednosti od 2-0 golovima Galabinova (6-11m) i Saponare (15), no Pellegini (42-11m) i Mhitarjan (73) uspjeli su poravnati na 2-2 i odvesti susret u produžetak. No, odmah početkom dodatnih 30 minuta Roma je ostala bez dvojice igrača, u prvoj minuti produžetka Mancini je isključen zbog drugog žutog kartona, da bi u drugoj minuti isključen i vratar Pau Lopez.

Prednost od dva igrača više Spezia je uspjela iskoristiti i golovima Verdea (107) i Saponare (119) doći do pobjede.

Mladi hrvatski stoper Martin Erlić odigrao je čitav susret za Speziju koja će u četvrtfinalu igrati protiv branitelja naslova Napolija. Odranije su već poznata dva četvrtfinalna para, najzanimljiviji će biti gradski derbi Intera i Milana, dok će Juventus ugostiti drugoligaša SPAL. Posljednji četvrtfinalni par bit će poznat u četvrtak nakon što svoj dvoboj odigraju Lazio i Parma, a pobjednika tog susreta očekuje Atalanta.