Četvrta NL NS Rijeka

Nogometaši OŠK-a doživjeli prvi poraz, Banjole iskoristile pet minuta mraka na Pušći

Ahmad Sharbini i vratar Miralem Rešidović/M. GRACIN

Drugoplasirani Umažani odnijeli sva tri boda iz Novalje

OŠK OMIŠALJ – BANJOLE  2:3

OMIŠALJ  Utakmica 11. kola 4. NL NS Rijeka: OŠK Omišalj – Banjole 2:3 (1:0). Igralište Pušća. Gledatelja: 100. Sudac: Zoran Janković (Viškovo) – 7. Pomoćnici: Kezele i Leskovar (Rijeka). Žuti kartoni: Jukić, Brdar, An. Sharbini (OŠK Omišalj), Antanasković, Kamenicki, Vujica (Banjole). Crveni karton: Ćosić (76’-prekršaj zadnjeg igrača u izglednoj prigodi za gol). Strijelci: 1:0 Ah. Sharbini (44’), 1:1 Hairlahović (53’-11m), 1:2 Hairlahović (56’), 1:3 Antanasković (58’), 2:3 Brdar (80’).

OŠK OMIŠALJ: Vučkov 5, Brkić 5 (54’ Miculinić 6), Vukelić 6, Ah. Sharbini 6,5, Gundić 6, Prtenjača 6,5, Mijić 5,5, Jukić 6, Brdar 6,5, An. Sharbini 6 (84’ Škoda -), Miš-Mešić 6,5 (60’ Zlatevski 5,5).

BANJOLE: Rešidović 6,5, Hrelja 5,5 (46’ Hoxha 6), Salihović 6,5, Filipović 6, Hairlahović 7,5, Antanasković 6,5, Bićak 7 (83’ Medvid -), Kemenicki 6 (75’ Luchesi -), Gerlič 5,5 (46’ Bagarić 6,5), Ćosić 6, Bujica 6,5.

Nogometaši OŠK Omišlja doživjeli su prvi poraz, nakon osam pobjeda i dva remija, Crveni su poklekli na Pušći protiv vrlo dobrih, žustrih i motiviranih gostiju s juga Istre u derbiju kola. Pobjeda Banjola je na kraju ispala zaslužena, iskoristili su sve slabosti i loš dan domaćina, preokrenuli rezultat i vratili se iz minusa, a onda s igračem manje sačuvali vrijedan kapital posljednjih dvadesetak minuta. Domaćinu je presudilo pet minuta mraka pod vedrim krčkim nebom, u razdbolju od 53. do 58. minute gosti su postigli tri pogotka.

Svijeća i Ahmad

A da derbi neće ići idealno i po domaćem scenariju vidjelo se već na startu kad su se gosti nametnuli, a Omišalj bio potpuno nedorečen i bez ideje. Hairlahović je u 20. minuti dobro pucao s 25 metara, silovita lopta prtohujala je blizu rašlji. Nakon toga Omišljani su odigrali do odmora najbolju dionicu igre. Veliku šansu imali su u 26. minuti kad je nakon akcije u koprodukciji braće Sharbini sam na udarcu ostao Miš-Mešić, ali istaknuo se obranom vratar Rešidović.

Sličnu prigodu isti je igrač imao u 35. minuti kada je nakon odbijanca dobro opalio pod gredu, a vratar u pomalo repriznoj akciji izašao kao pobjednik. U 44. minuti jedna »svijeća« pala je pravo pred Ahmada Sharbinija, on primirio loptu i značaki je poslao u kut s osam metara – 1:0.

Prtenjača asistent

Gosti su izjednačili (53’) iz najstrože kazne preko Hairlahovića i to nakon što je vratar Vučkov srušio Antanaskovića – 1:1. Ostatak ključne priče događao se kao na filmskoj vrpci. Nedugo zatim (56’) Šalihović je precizno s desne strane naciljao glavu Hairlahovića koji je lakoćom zakucao loptu u mrežu izbliza – 1:2. Ubrzo potom (58’) Vučkov je neoprezno dodao loptu Antanaskoviću, a on kardinalnu grešku rutinski kaznio – 1:3.

U 76. minuti gosti su ostali bez kapetana i ponajboljeg igrača Ćosića koji je srušio Prtenjaču kao zadnji igrač u izglednoj prigodi za gol. Omišljani su s igračem više sve bacili na napadačku kartu, ali jedino što su uspjeli bila je (80’) solo akcija Prtenjače koji je namijestio gol Brdaru, koji je lakoćom pogodio prazan gol – 2:3. (D. F.)

Lovran       11       0       1       10       6:35       1

Sljedeće kolo (18. studenoga): Borac – Žminj, Mladost – Klana, Funtana – Lovran, Banjole – Gospić 91, Otočac – OŠK Omišalj, Umag – Draga, Lokomotiva – Novalja.

NOVALJA  – UMAG   0:2

NOVALJA  Igralište Cissa Straško. Sudac: Bojan Sobol (Hreljin). Pomoćnici: Merle (Viškovo) i Badjuk (Rijeka). Strijelci: 0:1 Babić (50’), 0:2 Manić (86’). Žuti kartoni: Tutmić, Manić (Umag).

NOVALJA: Smolčić, Jerbić, S. Čačić (od 90’ Fatović), Sinovčić (od 46’ Kovačić), Š. Župan (od 67’ M. Čačić), Kustić, Kojić, Buljat, Memkov (od 79’ D. Čačić), D. Župan, Banović.

UMAG: Boglić, Bolčević, Podunavac (od 46’ Manić), Kraljević, Tutmić, Čavarović, Manić, Krota (od 77’ Sirotić), Đuričin (od 69’ Babić), Romić, Babić (od 87’ Marčić).

DRAGA – OTOČAC 2:2

MOŠĆENIČKA DRAGA Igralište Slatina. Gledatelja: 50. Sudac: Patrik Beniković (Pula) 5,5. Pomoćnici: Alen Dokuš (Pula) i Perica Nikolić (Poreč). Strijelci: 1:0 Kovačević (11’), 1:1 Vidmar (18’), 1:2 Ostović (20’), 2:2 Kovačević (61’-11m). Žuti kartoni: Kaligarić, J. Matovina, J. Rudan (Draga), Lončar, Ostović, Blažani, M. Krznarić, Pleci (Otočac).

DRAGA: Milić 6,5, J. Rudan 6,5, Kovačević 6,5, Šop 6, Kinkela 6, K. Kurti 6 (od 59’ Kaligarić 5,5), Frolja 6,5, T. Rudan 6 (od 46’ J. Matovina 5,5), Đ. Kurti 6 (od 59’ Rubinić 6), Sinožić 6, Krnjatić 6 (od 72’ Antolović -).

OTOČAC: A. Krznarić 6, Benčić 5,5 (od 46’ Blažani 6), Smilčić 6, Banić 6, Ostović 6,5, Bićanin 6 (od 62’ Džaja 6), Vidmar 6,5 (od 62’ Bogdanić 5,5), M. Krznarić 6, Pajdaković 6,5, Lončar 5,5 (od 46’ D. Matovina 6), Pleci 6 (od 75’ Dunković -). (R. T.)

GOSPIĆ 91  – FUNTANA 3:0

GOSPIĆ  Igralište Balinovac, Gledatelja: 100. Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka). Pomoćnici: Olajoš (Rijeka) i Marković (Kompolje). Strijelac: 1:0 Bulum (3’), 2:0 Bulum (47’), 3:0 Bulum (83’). Žuti kartoni: Quni, Sertić, Ratković (Gospić 91), Šegon, Vlizlo (Funtana).

GOSPIĆ 91: Grmača, Ratković, Došen, Grivičić (od 70’ Lovrić), Sertić, Babić, Bulum (od 87’ Abramović), Radošević, Jurković (od 85’ Butorac), Quni, Župan.

FUNTANA: Milocani, Vladišković, Štetić (od 46’ Hanižar), Šegon, Vlizlo, Sardelin (od 70’ Peteh), Bogdan, Žulić, Babić (od 46’ Prolić), Banić (od 80’ Vlahović), Terlević (od 77’ Lukšić).

LOVRAN  – MLADOST 0:2

LOVRAN Igralište Lokva. Gledatelja: 50. Sudac: Sandi Orbanić (Žminj). Pomoćnici: Koić i Drašković (oba Rijeka). Strijelci: 0:1 Ristić (12’), 0:2 Butković (53’). Žuti kartoni: Mandić, Periša (Lovran), Bradarić, Subanović (Mladost).

LOVRAN: Torbarina, Mohorovičić, Srdoč, Vuković, Ferenčak, Mandić (od 62’ Bitanga), Gazdek (od 62’ Kruezi), Periša (od 76’ Brkić), Sirotnjak (od 46’ Mrđenović), Vidmar.

MLADOST: Delfar, Nišević, Ristić (od 69’ Lazarević), Lazendić, Adrović (od 46’ Subanović), Kostešić (od 75’ De Freitas), Butković, Špelić (od 69’ Bradarić), Zanetić, Marjanović, Malobabić.

KLANA   – ŽMINJ 2:1

KLANA  Stadion Grašćina. Gledatelja: 100. Sudac: Noel Sambol (Rijeka). Pomoćnici: Salaj (Rijeka) i Kulaš (Mošćenička Draga). Strijelci: 1:0: Tešić (9’), 1:1 Lepinjica (31’), 2.1 Purković (84’). Žuti kartoni: Jerbić (Klana), Peteh (Žminj).

KLANA: Ždralović, Marčelja, Milković (od 46’ Juničić), Šnajdar, Lazarević (od 66’ Šerić), Gržinčić (od 46’ Štokom), Jerbić, Tešić (od 66’ Laginja), Jeletić (od 46’ Varljen), Corallini, Purković.

ŽMINJ: Vujica, Lepinjica, Križanac, Jelenić (od 64’ Zaharija), Turčinović (od 87’ Burić), Damijanić, Papucci, K. Krnjus (od 64’ Delšeno), Peteh, Marić.

U završnici neizvjesne borbe, šest minuta prije kraja, Ivan Laginja gurnuo je loptu Juničiću. Kreator igre Klanjaca probio se do crte kornera i nabacio loptu pred vrata, a Andrej Purković je izbliza pogodio cilj – 2:1. (O. V.)