Druga HNL

Nogometaši Opatije ostvarili i treću uzastopnu pobjedu, Orijent 1919 doživio i drugi poraz zaredom

Ivor Weitzer zabio oba pogotka u preokretu "crno bijelih", Krimejčani nisu iskoristili igrača više od 27. minute

RIJEKA Od 16.30 sati na rasporedu su utakmice 4. kola Druge HNL. Nogometaši Orijenta 1919 u prvom domaćoj utakmici nakon šest mjeseci dočekuju ambiciozno Međimurje. Novi trener Damir Milinović priželjuje prvu pobjedu na klupi “crvenih” nakon što je na debiju doživio poraz od Dugopolja u gostima (4:3). Nekadašnjem braniču Orijenta, Rijeke, Dinama, Zagreba… i njegovu pomoćniku Siniši Liniću na raspolaganju su svi igrači osim veznjaka Ed Kevina Kokorovića koji još nije registriran.

Krimejčani su sezonu otvorili s jednim porazom i remijem, a Opatijci s dvije pobjede. “Crno bijeli” gostuju od nekadašnjeg prvoligaša Rudeša gdje priželjkuju nastaviti pozitivan niz. Trener Zoran Bogolin na raspolaganju ima sve igrače, pa i posljednjepristigla pojačanja poput iskusnog napadača Edina Junuzovića.

Uživo ćemo prenositi obje utakmice. Čekamo službene sastave.

Stigli su sastavi.

90+5 minuta: Kraj utakmica u Zagrebu i na Krimeji. Opatija je ostvarila i treću uzastonu pobjedu, Orijent 1919 doživio i drugi uzastopni poraz.

GOL!!! Međimurje je povelo s igračem manje na Krimeji. Mijića su pratila čak trojica igrača Krimejčana, na kraju je uputio udarac s vrha šesnaesterca, lopta je nekoga zahvatila i prevarila Berkovića.

GOL!!! Opatija je povela kod Rudeša. Weitzer je  zabio iz slobodnog udarca u 70. minuti.

58. minuta: Črnko je oštro centrirao na prvu vratnicu, na loptu je natrčao Fatić, a vratar Međimurja refleksnom reakcijom izbio loptu u korner.

GOL!!! Opatija je u 51. minuti poravna na 1:1. Weitzer je zabio  s gotovo 30 metara uz pomoć vratnice.

GOL!!! Rudeš je poveo protiv Opatije u 47. minuti. Burić je pogodio s bijele točke.

46. minuta: Počela su druga poluvremena.

Foto galerija: Nogometaši Orijenta 1919 poraženi su od Međimurja na Krimeji Foto: Damir Škomrlj

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena, nema golova na Krimeji i na SC Rudeš.

42. minuta: Smolčić je gurnuo loptu u prostor za Monjca koji je iskosao izašao ispred Jesenovića, ali je lopta otišla kraj suprotne vratnice.

31. minuta: Mulac je opalio s 25 metara i dobro protegnuo vratara Čakovčana.

27. minuta: Marcijuš je neoprezno startao na Smolčića nadomak domaćeg kaznenog prostora i zaradio drugi žuti karton. Krimejčani imaju sat vremena igre igrača više.

20. minuta: Velika prilika za Orijent 1919, Mulac je gurnuo Flegu samoga ispred vratara Jasenovića. Napadač Riječana zaobišao je vratara, ali ga je sustigao Mamić i uklizavanjem odnio loptu u korner.

15. minuta: Iza gola prema diskontu okupilo se tridesetak navijača Orijenta 1919 koji se oglašavaju i bodre “crvene”.

1.minuta: Počele su utakmice u Zagrebu i na Krimeji.

ORIJENT 1919 – MEĐIMURJE 0:1

Stadion na Krimeji. Bez gledatelja. Sudac: Ante Čulina (Zagreb). Strijelci: 0:1 Mijić (77′). Žuti kartoni: Fatić, Tadejević, Mulac, Smolčić (Orijent 1919), Mamić, Mijić. Marcijuš (Međimurje). Crveni karton: Marcijuš (27′, drugi žuti karton).

ORIJENT 1919: Berković, Mulac, Fatić, Flego (od 55′ Črnko), Smolčić, Monjac, Liber (od 78′ Šantek), Petrović, Vidas (od 71′ Gerc), Brdar (od 78′ Dedić), Tadejević.

MEĐIMURJE: Jesenović, Palić, Hranilović, Hajdinjak (od 46′ Zanjko), Marcijuš, Radošević, Igrec (od 64′ Mijić), Mamić (od 64′ Srpak), Đurak (od 46′ Havelka), Brcković (od 46′ Vuk), Glavina.

RUDEŠ – OPATIJA 1:2

SC Rudeš. Bez gledatelja. Sudac: Josip Lučić (Vinkovci). Strijelci: 1:0 Burić (47′-11m), 1:1 Weitzer (51′), 1:2 Weitzer (70′). Žuti kartoni: .

RUDEŠ: Sušak, Brajković, Pavković, Dajčer, Liklin, Marković, Burić, Raužan, Muić, Jergović, Bagarić.

OPATIJA: Iveša, Maloku, Jukičić, Ivančić, Glavaš, Bogolin, Junuzović, Lucić, Matulja, Bertoša, Zgrablić.