Druga HNL

Orijent 1919 sačuvao 2:1 protiv Dinama II, Opatijci osvojili veliki bod kod lidera

Kod Opatije počinju oba igrača dovedena posljednjih dana: krilni napadač Marko Bjelanović i veznjak Nino Mohorovičić. U Orijentovu momčad vraća se Edin Fatić

RIJEKA Od 15.30 sati igraju se susreti 8. kola Druge HNL. Nogometaši Orijenta 1919 na Krimeji dočekuju Dinamo II, a Opatijce čeka gostovanje u Sigetu. Krimejčani pod svojevrsnim imperativom pobjede priželjkuju trobod za bijeg sa začelja ljestvice, a Opatijci nastavak gostujućeg pobjedničkog niza kod drugoligaškog lidera.

Obje utakmice prenosit ćemo u tekstualnom obliku.

Čekamo službene sastave.

Stigli su sastavi. Kod Opatije počinju oba igrača dovedena posljednjih dana: krilni napadač Marko Bjelanović i veznjak Nino Mohorovičić. U Orijentovu momčad vraća se Edin Fatić nakon odrađenih kartona. Matej Šantek nije ni u zapisniku utakmice Orijenta 1919 i Dinama II. Mladi veznjak napušta Krimeju. Njegova nova adresa je slovenski drugoligaš Fužinar.

90+4 minute: Završila je utakmica u Zagrebu. Opatija je uzela bod kod lidera.

90+2 minute: Kraj na Krimeji. Orijent 1919 je dobio Dinamo II!

GOL!!! Opatija je poravnala na 1:1. Bogolin je u nastavku uveo Bogolina koji je zabio za 1:1.

59. minuta: Tolić je zaradio slobodan udarac, a Daničić prebacio zid i uzdrmao gredu.

46. minuta: Počela su druga poluvremena.

45. minuta: Kraj prvog poluvremena na Krimeji i u Zagrebu.

GOL!!! Opatija gubi u Sigetu. Zgrablić je jedan ubačaj namjeravao vratiti svojem vrataru, ali je loptu poslao kraj njega u mrežu.

GOL!!! Orijent 1919 ponovo vodi! Liber je napravio glavninu posla oslobodivši sve dvojice igrača na sredini terena, proigrao je u prostor Monjca koji je pobjegao desnom stranom, ušao u kazneni prostor, te uputio oštar poluvisoki ubačaj na vrh peterca. Tin Hrvoj je uklizao ispred Gerca i pospremio loptu u svoju mrežu 2:1.

35. minuta: Iveša je s nekoliko intervencija sačuvao opatijsku mrežu kod Dragovoljca.

GOL!!! Prekrasan pogodak Tolića za izjednačenje na Krimeji. Desetka “modrih” je gotovo s 25 metara opalila po lopti, nekoga je očešala i u visokom luku ušla u gornji lijevi kut nemoćnog Berkovića.

28. minuta: Dinamo je preuzeo inicijativu na Krimeji, ali domaći djeluju opasnije iz (polu)kontri. U Sigetu je domaćin vodi glavnu riječ na terenu, ali Opatijci prijete iz kontri.

GOL!!! Orijent 1919 vodi od 11. minute. Monjac je izveo udarac iz kuta, lopta prošla kroz peterac, a Mulac je dočekao i s par metara pogurnuo u mrežu – 1:0.

5. minuta: Velika prilika za Orijent 1919. Gerc je oduzeo loptu braniču Jeleniću i sam izašao ispred vratara Josipovića je nogama obranio njegov udarac.

1.minuta: Počele su utakmice u Sigetu  i na Krimeji.

Orijent 1919 – Dinamo II 2:1

Stadion Krimeja. Gledatelja: 300. Sudac: Andrej Burilo (Osijek). Strijelci: 1:0 Mulac (11′), 1:1 Tolić (30′), 2:1 Tin Hrvoj (42′-ag). Žuti kartoni: Gadže, Fatić, Berković, Kokorović (Orijent 1919), Franjić, Hrvoj, Janković (Dinamo II).

ORIJENT 1919: Berković, Smolčić, Mulac, Tadejević, Fatić,  Gadže (od 54′ Črnko), Kokorović, Liber, Monjac (od 90′ Dedić), Gerc (od 53′ Brdar), Maružin (od 75′ Flego).

DINAMO II: Josipović, Hrvoj (od 70′ Kapitanović), Daničić, Burton (od 70′ Duvnjak), Jelenić, Franjić (od 46′ Jurišić), Julardžija (od 46′ Karrica), Janković, Svržnjak (od 82′ Tueto), Tolić, Menalo.

H. dragovoljac – Opatija 1:1

Stadion ŠNC Stjepan Spajić. Gledatelja: 200. Sudac: Marino Majstrović (Split). Strijelci: 1:0 Zgrablić (44′-ag), 1:1 Bogolin (82′). Žuti kartoni: .

H. DRAGOVOLJAC: Šubarić, Rubić, Glibo, Ilić, Oreč, Valentić, Martinez, Pasariček, Perić, Tipurić, Crnčević.

OPATIJA: Iveša, Malinić, Jukičić, Zgrablić, Maloku, Glavaš, Mohorovičić, Ivančić, Cho, Junuzović, Bjelanović.