Druga NL

Nogometaši Opatije nakon dvojbenog kaznenog udarca u 95. minuti ostali bez pete uzastopne pobjede

Dražan Glibo/Foto M. LEVAK

S moje pozicije se nije moglo najbolje vidjeti je li Marshall doista igrao rukom, ali sam igrač tvrdi da nema govora o tome - rekao je Tomislav Čizmarević, pomoćni trener Opatijaca

MLADOST – OPATIJA 1:1

ŽDRALOVI   Utakmica 20. kola Druge NL: Mladost (Ž) – Opatija 1:1 (0:0). Igralište Brdo. Gledatelja: 200. Sudac: Ivan Vučković (Zagreb). Strijelci: 0:1 Glibo (75′), 1:1 Baraban (90′-11m). Žuti kartoni: Baraban (Mladost), Marshall, Glibo, Lagumdžija (Opatija). Crveni kartoni: Marshall (90′).

MLADOST: Srbljanović, Herceg, Eskinja (od 76′ Šurmin), Behram, Žabec, Bamba (od 59′ Baraban), Lopa (od 83′ Colarić), Mađarić, Azinović, Čovo, M. Šuto.

OPATIJA: Prskalo, Marshall, Junuzović (od 87′ Gavrić), Pejanović (od 65′ A. B. Bogolin), Arsenijević (od 90′ V. Bogolin), Furijan (od 64′ Jugović), Kordić-Gružić, Glibo, Malinić, Lagumdžija, Kukoč.

Nogometaši Opatije nisu uspjeli ostvariti i petu uzastopnu pobjedu ovoga proljeća, ali su za utjehu na teškom gostovanju u Ždralovima nastavili pozitivan niz. Do nove pobjede dijelila ih je minuta, dvije. Naime, u petoj minuti sudačke nadoknade vremena sudac Ivan Vučković iz Zagreba pokazao je drugi žuti karton Marshallu i pritom na bijelu točku smatrajući da je gostujući branič igrao rukom u svojem kaznenom prostoru. Ivan Baraban je realizirao kazneni udarac za konačnih 1:1 i veliko razočaranje gostiju.

– S moje pozicije se nije moglo najbolje vidjeti je li Marshall doista igrao rukom, ali sam igrač tvrdi da nema govora o tome – rekao je Tomislav Čizmarević, pomoćni trener Opatijaca, koji su poveli u 75. minuti. Lagumdžija je spustio glavom loptu nakon ubačaja iz slobodnog udarca za snalažljivog Glibu koji je doveo svoju momčad u vodstvo. Utakmica nije donijela puno prilika, domaći su imali nešto više loptu u nogama, a gosti strpljivo čekali i dočekali svoju priliku za pogodak. Opatijci su čvrsto držali minimalno vodstvo sve dok im nije “presudila” jedna dvojbena sudačka odluka.