Druga NL

Nogometaši Opatije nisu uspjeli slomiti jesenskog prvaka, nervozna utakmica završila bez pobjednika

Ivan Raič i Goodness Ajayi/Foto M. LEVAK

Gledatelji su uvodnih 180 sekundi vidjeli dva pogotka, a onda puno borbe i obostrane nervoze

OPATIJA  – JADRAN (LP) 1:1

RIJEKA Utakmica 15. kola Druge NL: Opatija – Jadran (LP) 1:1 (1:1). Stadion na Kantridi. Gledatelja: 250. Sudac: Nikola Vuković (Osijek) 6. Strijelci: 1:0 Junuzović (2′), 1:1 N. Marić (3′),. Žuti kartoni: Lagumdžija, Grujević (Opatija), Paponja, Rodin, Čepo, N. Marić (Jadran LP).

OPATIJA: Prskalo 7, Jugović 6 (od 65′ Furijan -), Ajayi 6 (od 65′ Malinić -), Junuzović 6,5, Bogolin 6 (od 46′ Kašiković 6), Lagumdžija 6,5, Kordić-Gružić 6, Glibo 6 (od 87′ Gavrić -), Grujević 6 (od 80′ Grbac -), Marshall 7, Kukoč 6.

JADRAN (LP): Margan -, Rodić 6, Raič 6, Čepo 6,5 (od 88′ Dulaj), N. Marić 7, M. Marić 6,5, Paponja 6,5, Jakir 6 (od 88′ Martić -), Kordić 6, Petrović 6 (od 66′ Perić -), Glavina 6 (od 66′ Nikolac -).

Gledatelji su u uvodnih 180 sekundi utakmice vidjeli dva pogotka. Prvo je Edin Junuzović bio najspretniji i s nekoliko metara doveo Opatiju u vodstvo nakon ubačaja Grujevića i dobivenog duela glavom Glibe. Praktički u sljedećem napadu Nikola Marić je iskosa izašao ispred Prskala i poslao loptu kraj njega u suprotni kut. Iako do odmora nije bilo golova nije nedostajalo uzbuđenja. Gosti su u obostrano otvorenom i borbenom nadmetanju bili konkretniji. Prskalo je u dva navrata morao iskazati svoju prvoligašku klasu (7′ i 44′), jednom je lopta prohujala (14′) nedaleko njegove vratnice. Opatijci su uglavnom prijetili iz prekida, kao u 33. minuti kada su tražili kazneni udarac na Glibi

Nastavak je donio silnu nervozu. Neuvjerljiva sudačka trojka počela je gubiti konce igre iz svojih ruku pa sve češće posezala za kartonima kao sredstvima za smirivanje tenzija. U 71. minuti Paponja je opalio s preko 20 metara, Marshall očešao loptu koja je odsjela na vratnici.

U 86. minuti skočile su tribine i domaća klupa tražeći kazneni udarac. Bila je to uvertira za napetu završnicu u kojoj su Crno bijeli nanizali nekoliko kornera, ali nisu uspjeli nanijeti prvi poraz jesenskom drugoligaškom prvaku