Druga NL

Nogometaši Grobničana u početnih deset minuta zabili tri gola za drugu proljetnu pobjedu

Franko Bosančić i Ivan Težački/M. GRACIN

Kovačić, Bosančić i Pilčić postigli su rane pogotke vrijedne troboda

GROBNIČAN  – MEĐIMURJE 3:1

MAVRINCI  Utakmica 20. kola Druge NL: Grobničan – Međimurje 3:1 (3:1). Stadion Adeljia Beba Haramija. Gledatelja: 300. Sudac: Ivan Čužić (Velika Gorica) 7. Strijelci: 1:0 Kovačević (4′), 2:0 Pilčić (6′), 3:0 Bosančić (10′), 3:1 Bujan (35′-11m),. Žuti kartoni: Milinović, Prtenjača (Grobničan).

GROBNIČAN: Curać 7, Ušalj 6,5, Bosančić 7 (od 89′ Prpić -), Golić 6,5, Ravlija 6 (od 46′ Rupčić 6,5), Kovačević 8 (od 78′ Prtenjača -), Pilčić 7, Milinović 6 (od 46′ Mikulica 6,5), Redžepi 6,5 (od 78′ Belobrajdić -), Galešić 6,5, Batarelo 6,5.

MEĐIMURJE: Bulat 5,5, Cerovčec 5,5, Težački 5,5, Kraja 5,5 (od 46′ Bacinger 6), Bujan 6 (od 46′ Sabo 6), Benko 6, Fotak 5,5, Zanjko 6,5, Vršić 5,5 (od 82′ Novak -), Štajerec 6, Rincon 5,5 (od 46′ Arambašić 6).

U 10. minuti utakmice Borna Kovačević se majstorskom minijaturom na korner liniji oslobodio Maura Benka (sin nekadašnjeg golgetera Rijeke – Leona) i sjurio prema petercu gostiju odigravši vanjskim dijelom desne kopačke pas na drugu stativu. Franko Bosančić je sve dobro pratio i kao na malonogometnom terminu podmetnuo nogu. Grobničani su nakon svega deset minuta igre stigli do trećeg pogotka i odagnali sve dvojbe oko pobjednika derbija začelja. Ako ih je uopće i bilo!

Gosti su i prije ovog gostovanja izgledali kao da su se već pomirili s ispadanjem iz lige, a takav dojam su ostavili i na Mavrincima. Uostalom, primili su dva pogotka iz prva napada domaćina. U 4. minuti Kovačević je namjestio priliku Pilčiću, vratar nogom odbio loptu, a Kovačević natrčao na odbijanac i za 1:0. Dvije minute kasnije nakon udarca iz kuta Milinović je prenio glavom loptu, a Pilčić spremno dočekao loptu na drugoj vratnici za 2:0. Nakon trećeg pogotka domaći su spustili razinu trke i angažmana. Dovoljno da skromni gosti počnu dolaziti do zraka. U 34. minuti domaća obrana podcjenila je prodor Zanjka, na kraju je Milinović povukao kapetana Čakovčana u kaznenom prostoru, a Bujan s bijele točke smanjio zaostatak – 3:1.

Grobničani su gotovo cijelo drugo poluvrijeme proveli na gostujućoj polovici, no nisu uspjeli stvoriti veću priliku kamoli zabiti željeni četvrti pogodak. Štoviše, na kraju su gosti imali veliku priliku. U 81. minuti Štajerec je u kontri sam izašao ispred Curaća koji pravoremeno ušao u udarac i odbio loptu u korner lišivši pritom suigrača mogućih stresova u završnici utakmice