Austrijsko prvenstvo

Mladi hrvatski reprezentativac postigao dva pogotka u golijadi RB Salzburga protiv Austrije Klagenfurt

Luka Sučić/Foto: PIXSELL

KLAGENFURT  Raspucali su se nogometaši RB Salzburga u dvoboju 26. kola Lige za prvaka austrijske Bundeslige. Pobijedili su u Klagenfurtu domaću Austriju 6-0.

Niz pogodaka otvorio je 19-godišnji hrvatski reprezentativac Luka Sučić koji je u 42. i 55. minuti zabio uvodna dva gola na susretu. Inače, za RB Salzburg sve je bilo lakše od 30. minute kada je isključen domaći igrač Gemicibasi.

Nakon dva Sučićeva gola još su visoku pobjedu najbolje austrijske momčadi upotpunili Woebber u 68., Kjaergaard u 70., Adeyemi u 79. (jedanaesterac) i Šeško u 81. minuti.

Sučić je zabio svoj četvrti i peti ligaški pogodak ove sezone, a uz utakmicu više RB Salzburg na vrhu ljestvice ima 15 bodova plusa u odnosu na Sturm (39-24).