Prijateljska utakmica

MINIMALNA POBJEDA Mario Tadejević ukrasio generalku na Krimeji, Loren Maružin ozljedio skočni zglob

Radost Krimječana nakon jedinog pogotka/ D. ŠKOMRLJ

RIJEKA Međunarodna prijateljska nogometna utakmica: Orijent 1919 – Bravo 1:0 (0:0). Stadion na Krimeji. Gledatelja: 300. Sudac: Marko Linić (Rijeka). Strijelac: Tadejević (57′). Žuti kartoni: Iličić (Orijent 1919), Matko, Kurtović, Drkušić (Bravo).

ORIJENT 1919: Popović (od 60′ Berković) – Vidas (od 60′ Monjac), Mulac (od 71′ Smolčić), Tadejević (od 71′ Andrić), Travaglia (od 71′ Bilić) – Mohorovičić (od 71′ M. Petrović), Šantek – Maružin (od 42′ Liber), Črnko (od 60′ Ivančević), Fućak – Iličić (od 71′ Flego).

BRAVO: Vekić, Trontelj, Brekalo, Agboyi, Kramarič, Nukić, Drkušič, Žinko, Ogrinec, A. Matko, Kurtovič. Još su igrali: Primc, Baturina, Kirm, Mensah, M. Matko, Kancilija.

U 57. minuti susreta Emanuel Črnko izveo je udarac iz kuta, oštar ubačaj na prvoj vratnici dočekao je Mario Tadejević i skrenuo loptu kraj neodlučnog vratara u mrežu. Pogotkom iskusnog braniča, nakon nešto manje od sat vremena igre, nogometaši Orijenta 1919 minimalno su svladali pretposljednju momčad Prve slovenske lige u posljednjoj provjeri sedam dana uoči početka proljetnog dijela drugoligaškog prvenstva. Trener Fausto Budicin na travnjak je izveo 20 igrača, među njima i tri zimske prinove: Kristiana Fućka, Lorena Maružina i vratara Carla Berkovića. Zbog zdrastvenih problema nisu nastupili Trojan Maloku, Vedran Gerc i Edin Fatić. Prije vremena s travnjaka je morao i brzonogi Maružin koji je nakon nekoliko zapaženih bijegova na neravnom krimejskom travnjaku ozljedio skočni zglob. Koliko teško bit će jasnije za dan-dva.

Što se same utakmice tiče tristotinjak gledatelja moglo je više uživati u proljetnom vremenu nego u dobrom nogometu. Ljubljančani su se kroz cijelu utakmicu pokušavali nametnuti agresivnom duel igrom i visokim presingom. U tom smislu trener Krimejčana Fausto Budicin mogao se uvjeriti da mu momčad dosta dobro podnosi pritisak. Da u 74. minuti Smolčić nije zamalo zakasnio i klizećim startom na Kramariču u kaznenom prostoru možda skrivio i najstrožu kaznu (sudac Linić nije bio takva mišljenja), gosti iz Slovenije ostali bi tek na jednoj poluprilici i to iz prvoga poluvremena kada je Tadejević izbacio loptu glavom s gol linije nakon nešto lošije procjene leta lopte vratara Popovića. Nije doduše ni Orijent 1919 pokazao previše u igri prema naprijed. Izostao je precizniji zadnji pas ili konkretnija reakcija u završnicama nekih obećavajućih situacija, posebno u nastavku kada je ušao Monjac. Jasno, pretpostavka je da će kada dođe svježina i momčad Krimejčana istrči na bržu i kvalitetniju podlogu i taj segment igre izgledati puno bolje.