Druga HNL

MEĐIMURJE – OPATIJA 3:0 Kraj utakmice u Čakovcu, Opatijci doživjeli prvi gostujući poraz

Sve je bilo riješeno do 50. minute utakmice

ČAKOVEC Nogometaši Opatije od 18 sati gostuju kod Međimurja u utakmici 11. kola Druge HNL. Opatijce čeka jedno od najvećih iskušenja tijekom premijerne drugoligaške sezone. Čakovčani su momčad koja puno prima, ali i postiže jako puno pogodaka. Osim toga momčad koju vodi bivši igrač Rijeke Goran Vincetić ne krije svoje prvoligaške ambicije. Opatijci su s druge strane strahovito neugodan gost, dobili su četiri od pet utakmica na strani ove sezone, a jedino su remizirali u Sigetu kod Hrvatskog dragovoljca. Jasno je da “crno bijeli” priželjkuju nastavak takvih trendova što bi ih zadržalo u samom vrhu drugoligaškog poretka.

Čekamo službene sastave.

Stigli su sastavi. Nema iznenađenja u onom opatijskom.

90. minuta: Kraj utakmice. Opatija je doživjela prvi gostujući i ukupno drugi poraz ove sezone.

85. minuta: Ponovo je iskosa s desne strane tukao Pejanović i ponovo je vratar Međimurja odbio loptu u korner.

82. minuta: Pejanović je tukao iskosa, a vratar odbio loptu u korner.

78. minuta: Bjelanović je na dodavanje Pejanovića zabio gol, ali iz zaleđa.

75. minuta: Utakmica je skrenula u mirnije vode, domaćima se više ne žuri, Opatijci su se pomirili s porazom.

50. minuta: Mohorovičić je prekršajem s leđa zaustavio polukontru domaćina i zaradio drugi žuti karton. Opatija je ostala s igračem manje.

GOL!!! Tek što se krenulo s centra Čovo je zabio za 3:0.

45+1 minuta: Kraj prvoga poluvremena.

44. minuta: Junuzović je zatresao domaću mrežu, ali iz zaleđa.

43. minuta: Brcković je probao iskosa, a Iveša nogom odbio loptu u korner.

GOL!!! Havelka je postigao drugi pogodak za Čakovčane, skrenuo je kraj Iveše udarac Hairlahovića nakon povratne lopte Igreca. Opatijci su primili dva gola u 18 minuta, a osam u prethodnih 10 kola!

11. minuta: Ponovo je Igrec opalio, ali je Iveša odbio njegov pokušaj.

GOL!!! Igrec je iskosa izašao ispred Iveše i pogodio suprotni kut za 0:1.

5. minuta: Žustri početak, obostrano otvoreni nogomet i prvi žuti karton za Malokua.

1. minuta: Počela je utakmica.

MEĐIMURJE – OPATIJA 3:0

SRC Mladosti. Bez gledatelja. Sudac: Goran Pečarić (Zagreb). Strijelci: 1:0 Igrec (8′), 2:0 Havelka (18′), 3:0 Čovo (46′). Žuti kartoni: Mohorovičić, Maloku (Opatija), Hranilović, Hairlahović, Čovo, Svetić (Međimurje). Crveni karton: Mohorovičić (50′).

MEĐIMURJE: Jesenović, Hranilović, Hairlahović (od 46′ Kuzminski), Igrec, Havelka (od 70′ Svetić), Mamić (od 46′ Radošević), Đurak (od 62′ Gogić), Čovo, Mijić, Brcković, Glavina (od 46′ Lovrić).

OPATIJA: Iveša, Maloku (od 74′ Pintarić), Jukičić, Glavaš, Bogolin (od 60′ Fumić), Weitzer (od 51′ Malinić), Matulja (od 46′ Bjelanović), Junuzović (od 46′ Pejanović), Mohorovičić, Bertoša, Zgrablić.