Veznjak Rijeke optimistično

Mate Maleš: Samo da dobijemo Hajduk i Lokose pa odoh čuvati ovce

Orlando Rivetti

Odmor? Poljudske bodove ukrcat ću na Lokomotivu i odoh ja u Zagoru čuvati ovce. Očistiti glavu. Nema ljepšeg odmora od druženja s ovcama – kaže Mate Maleš



RIJEKA Zbog prijelaza u »Dinamo« (odigrao dvije utakmice, jednu europsku), »Hajduk« ga je suspendirao šest mjeseci. Splićane je odbio treći put u lipnju, kada je iz »Lokomotive« preselio na riječku Kantridu. Mate Maleš (24 godine), jedan je od ključnih igrača »Rijeke«. Stigao je do Kovačeve reprezentacije (klupa u dva nastupa s Islandom), kao potvrda da je »Rijeka« bila pravi izbor. Je li u krizi nakon naporne sezone? Stekao se dojam i u prvom poluvremenu u Sevilli, da bi u nastavku opet preuzeo dirigentsku palicu…


Maleš ispred zrcala?


– U posljednje vrijeme ne osjećam se baš najbolje. Niti sam zadovoljan kako igram. Bilo je dobrih stvari i pogrešaka. Kada sve zbrojim –  sretan sam i zadovoljan »Rijekom« i Rijekom, klubom i gradom.Hajduk u nedjelju, pa Lokomotiva u četvrtak za kraj sezone?

– Pripremiti se i pokušati dobiti oba susreta. Možemo dobiti »Hajduka« nakon dva remija. Kako? Imamo igrače koji mogu odlučiti utakmicu, super trenera i uigranu momčad. Sve preduvjete za pobjedu.




»Hajduk« je na Poljudu rastrčan?


– Agresivni su, dobra su momčad, respektiramo ih, ali još više cijenimo sebe. Znamo koliko smo moćni.


Dvije utakmice, šest bodova?


– Neće biti lako, ali to je cilj, za to se pripremamo. Umor? Na to se ne smijemo vaditi. Odmorit ćemo se nakon toga.


Kako?


– Poljudske bodove ukrcat ću na »Lokomotivu« i odoh ja u Zagoru čuvati ovce. Očistiti glavu. Nema ljepšeg odmora od druženja s ovcama. Posebice ako prije toga ošišamo »Hajduka« i »Lokomotivu«.


Više pročitajte u tiskanom izdanju Novog lista ove nedjelje 15. prosinca…