Serie A

Marko Pjaca zabio u remiju Torina, momčad Ivana Jurića prokockala dva gola prednosti

Marko Pjaca/Foto Facebook Torino

Po Torino su stvari krenule u krivom smjeru u 32. miniti kada je isključen Singo zbog prekršaja u ulozi posljednjeg igrača

TORINO Hrvatski napadač Marko Pjaca bio je strijelac za Torino u 2-2 (2-1) domaćem remiju protiv Empolija u susretu 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Pjaca je u 15. minuti prihvatio loptu na lijevom krilu, ušao u kazneni prosgor te sa 15-ak metara pogodio donji lijevi kut suparničkog gola za vodstvo svoje momčadi od 2-0. Bio je to treći Pjacin pogodak ove sezone.

Prethodno je momčad koju vodi Ivan Jurić u vodstvo doveo Pobega u 10. miniti.

No, po Torino su stvari krenule u krivom smjeru u 32. miniti kada je isključen Singo zbog prekršaja u ulozi posljednjeg igrača obrane na Di Francescu. Samo dvije minute potom Romagnoli je glavom nakon kornera smanjio na 2-1, a to je natjeralo Jurića na reakciju pa je u 35. minuti s terena povukao Pjacu kako bi ojačao obranu.

Ta se taktika nije pokazala učinkovitom jer je pritisak Empolija u drugom poluvremenu donio poravnanje, ponovno udarcem glavom, a strijelac je bio La Mantia u 72. minuti.

Josip Brekalo ostao je na klupi Torina koji je sa 18 bodova 13., dok 11. Empoli ima dva boda više.

REZULTATI 15. KOLA

Utorak:

Fiorentina – Sampdoria 3-1 (Callejon 24, Vlahović 32, Sottil 45 / Gabbiadini 15)
Atalanta – Venezia 4-0 (PAŠALIĆ 7, 12, 68, Koopmeiners 57)
Verona – Cagliari 0-0
Salernitana – Juventus 0-2 (Dybala 21, Morata 70)