Premiership

Manchester City u 16 minuta zabio tri pogotka i uzeo sva tri boda protiv Chelseaja, Kovačić igrao do 77. minute

Phil Foden i Kevin De Bruyne/Foto REUTERS

Mateo Kovačić je igrao za domaće do 77. minute. City je sada peti, a Chelsea osmi

LONDON U derbiju 17. kola Engleske lige Manchester City je s 3-1 nadigrao u gostima Chelsea i uhvatio priključak s vodećima.

Sve je na Stamford Bridgeu bilo gotovo u okviru 16 minuta prvog dijela. U 18. minuti pogađa Gündogan, a samo dvije minute kasnije Foden, da bi u 34. minuti nakon dugačke kontre, u kojoj je Chelsea izgubio loptu u šesnaestercu Citya, Sterling pogodio vratnicu, a na odbijenoj lopti je De Bruyne, koji donosi nedostižnih 3-0.

U sudačkoj nadoknadi Callum Hudson-Odoi postiže počasni gol za Chelsea. Mateo Kovačić je igrao za domaće do 77. minute. City je sada peti, a Chelsea osmi.

Ranije je Leicester slavio kod Newcastlea s 2-1 i dočepao se trećeg mjesta sa samo dva boda manje od vodećih Liverpoola i ManUniteda. Leicesteru su pobjedu donijeli Maddison (55) i . Tielemans (72), dok je počasni gol za Newcastle dao Carroll (82).