Frabcuska

Lyon u gostima svladao Metz i probio se do šestog mjesta

Reuters

Reuters

Nogometaši Lyona probili su se na šesto mjesto ljestvice francuskog prvenstva 2-0 (1-0) pobjedom na gostovanju kod Metza u susretu 26. kola.

Prvi pogodak na utakmici postigao je Moussa Dembele (45+8-11m) iz kaznenog udarca u osmoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, dok je konačni rezultat postavio Aouar (90+4) u četvrtoj minuti nadoknade drugog poluvremena.

Lyon sada ima 37 bodova, kao i sedmi Montpellier, osmi Strasbourg i deveta Nice koja je ranije u petak igrala 2-2 (2-1) protiv Bresta na svom terenu, dok je Metz 15. sa 28 bodova.

U Nici je domaći sastav poveo 2-0 golovima Ounasa (23) i Dolberga (33), ali borbeni gosti su osvojili bod zahvaljujući Grandsiru (45) i Danteu (53-ag). S tim bodom Brest je 12. sa 34 boda.

Na vrhu je Paris SG sa 62 boda, 10 manje ima drugi Marseille.