Engleska

Luton Town nadoknadio minus iz prve utakmice i ušao u finale doigravanja za Premier ligu

Reuters

Reuters

Nogometaši Lutton Towna izborili su finale doigravanja za plasman u Premier ligu nakon što su u uzvratnom susretu polufinala pobijedili Sunderland sa 2-0 i tako nadoknadili 1-2 poraz iz prve utakmice.

Lutton je poveo u 10. minuti golom Gabriela Osha, a na 2-0 je povisio Tom Lockyer u 43. minuti.

U nastavku susreta Sunderlend je imao daleko veći posjed lopte, ali nije upio stvoriti previše prilika i na koncu je momčad sa stadiona Kenilworth Road posve zasluženo izborila finale.

“Hattersi” su i prošle sezone igrali u polufinalu play-offa, ali tada su ispali od Huddersfield Towna.

Posljednji put Lutton Town je u elitnom razredu engleskog nogometa igrao 1992. godine.

Za ulazak u Premier ligu borit će se 27. svibnja na stadionu Wembley protiv pobjednika susreta između Middlesbrougha i Coventry City koji su u prvom polufinalu odigrali bez golova.