Prva NL

Luda utakmica u Dugopolju! Solinjani stigli dva gola prednosti Krimejčana, a onda Mateo Monjac propustio meč loptu

Marko Putnik/V. KARUZA

Kada su Mulac i Putnik odveli Crvene na dva gola prednosti činilo se da će Orijent stići do četvrte uzastopne pobjede

SOLIN – ORIJENT 3:3

DUGOPOLJE   Utakmica 28. kola Prve NL: Solin – Orijent 3:3 (0:1). SC Hrvatski vitezovi. Gledatelja: 200. Sudac: Nikola Vuković (Osijek). Strijelci: 0:1 Milanović (38′), 1:1 Chinedu (51′), 1:2 Mulac (73′), 1:3 Putnik (75′), 2:3 Buljan (81′), 3:3 Kaćunko (90′). Žuti kartoni: Chinedu (Solin), Monjac, Ibiši, Tadejević, Zadro (Orijent).

SOLIN: Kargotić, Tomić (od 60′ Puljić), Buljan, Dadić, Chinedu, Kaćunko, Markota (od 46′ Karabatić), Mamić (od 85′ Majdov), Vodanović, Topić (od 74′ Maganjić), Novak-Stanko.

ORIJENT: Zadro, Braut, Mulac (od 86′ Fatić), Ibiši (od 70′ Dukađin), Črnko (od 90′ Baboucarr), Švrljuga, Monjac, Travaglia (od 70′ Zrilić), Mohorovičić (od 70′ Putnik)), Milanović, Tadejević.

Nogometaše Orijenta dijelilo je tek nekoliko minuta od četvrte uzastopne pobjede. Naime, Solinjani su u posljednjih desetak utakmice, suočeni s dva gola zaostatka, krenuli na sve ili ništa i taj potpuno otvoreni pristup im se na kraju isplatio. U 81. minuti Buljan je glavom zabio za 2:3, a na otvaranju sudačke nadoknade vremena, također nakon ubačaj s boka, Kaćunko sa sedam-osam metara pogodio za konačnih 3:3. Na kraju su obje ekipe imale meč loptu za pobjedu, onu gostujuću propustio je Mateo Monjac.

– Izvanredna utakmica i najpravedniji ishod! – rekao je Marinko Koljanin, dopredsjednik nogometaša Orijenta, koji su ponovo odigrali pomalo šokantu utakmicu u Dugopolju (protiv Dugopolja je završilo 2:2), te propustili priliku ostvariti četvrtu uzastopnu pobjedu. No, zato su produžili svoj niz bez poraza na pet utakmica.

Sve je počelo uvodnim pogotkom Adriana Milanovića u 38. minuti. Opalio je po lopti s gotovo 30 metara, a vratar Kargotić lošom reakcijom omogućio darovitom stoperu Orijenta prvoligaški prvijenac. Nastavak je donio pravu golijadu. Prvo su u 51. minuti domaći poravnali preko Chinedua, a onda su Crveni uzvratili s dva gola u razmaku od nekoliko minuta. Prvo je zabio Dominik Mulac nakon slobodnog udarca Matea Monjca, a onda je Marko Putnik u 75. minuti po udarcu s 20 metara odveo goste na dva gola prednosti. Ispostavilo se, bio je to samo uvod u uzbudljivu završnicu.