HNL

Lokomotiva utišala Poljud, uzela puni plijen iz Splita. Hajduk potonuo 4 boda iza Rijeke

Portal Novi list, Hina

Foto Ivo Cagalj/PIXSELL

Junak pobjede Lokomotive bio je Robert Mudražija koji je postigao oba pogotka za goste, u 26. i 60. minuti

Nogometaši Lokomotive još su jednom ove sezone bili kobni po sastave sa samog vrha ljestvice, ovaj put su na Poljudu pobijedili Hajduk 2-1 (1-0) u ogledu 27. kola HNL-a.

Junak pobjede Lokomotive bio je Robert Mudražija koji je postigao oba pogotka za goste, u 26. i 60. minuti. Tragičar u redovima Hajduka je Dino Mikanović koji je nakon 20-ak minuta zaradio dva žuta kartona, ali i Marko Livaja koji kod 0-1 nije realizirao jedanaesterac. U posljednjim sekundama ogleda Livaja je dao tek počasni pogodak za Hajduk.

Time je Hajduk izgubio korak s vodećom Rijekom na ljestvici te sada ima četiri boda manje. Od Dinama Splićani imaju četiri boda više, ali i dvije odigrane utakmice više. Lokomotiva je ovim slavljem preskočila Osijek te je sada četvrta.

Vatreno je bilo na Poljudu od samog početka, a nije dugo trebalo Lokomotivi da pokaže kako će ponovno biti iznimno neugodan gost u Splitu.

Prvu šansu stvorili su Splićani u 11. minuti. Livaja je spustio loptu za Pukštasa ispred kojeg je reagirao Smakaj i otklonio opasnost. Puno opasnije bilo je na drugoj strani u 15. minuti. Nakon kornera Mersinaj je pogodio okvir vrata, a u nastavku akcije prijetili su domaćinu Mudražija i Kalaica.

U 24. minuti Hajduk je ostao s igračem manje jer je tada Mikanović zaradio drugi žuti karton, prvi je dobio već u trećoj minuti utakmice, a samo dvije minute kasnije Lokomotiva je povela.

Opet je prekid bio koban po Hajduk. Nakon kornera Čop je vratio loptu u gužvu gdje se najbolje snašao Mudražija i pogodio za gostujućih 1-0. Baš ništa Hajduk nije napravio ni prije isključenja Mikanovića, a pogotovo nakon toga pa sve do odmora.

Lokomotiva je propustila dočekati drugo poluvrijeme i uz veću prednost, a šanse nisu uspjeli realizirati Bartolec u 33. i Šotiček u 37. minuti.

Brzo se vidjelo na startu drugog dijela kako je Hajduk ušao s većom energijom u utakmicu. Nije bilo lako igrati s čovjekom manje protiv trkački jake Lokomotive, no u 55. minuti se otvorila savršena šansa Splićanima za izjednačenje.

Ubačena lopta od strane Pukštaca pogodila je Marića u ruku, u gostujućem šesnaestercu, ali domaćin nije realizirao jedanaesterac. Nonšalantno je Livaja izveo udarac s bijele točke, pokušao je ‘panenkom’, ali je Čavlina odbio loptu do vratnice čime se Lokomotiva spasila.

Kazna Hajduku je uslijedila vrlo brzo, u 60. minuti. Prvim dodirom je Mudražija izbacio domaću obranu te je žestoko loptu provukao kroz noge domaćeg vratara Lučića za 2-0.

Angažiraniji je bio Hajduk u nastavku, a najbolju je šansu imao Livaja u 71. minuti. Dobro je pucao, ali je opet kao pobjednik iz tog duela izašao vratar Čavlina. Do kraja susreta ritam se smirio te je Lokomotiva propustila dvije šanse da dodatno utiša splitsku publiku. Prvo je pokušao Marić s vrha šesnaesterca, ali neprecizno, dok je naknadno udarac Šotičeka obranio Lučić.

U 96. minuti Splićani su ipak došli do počasnog pogotka. Strijelac je bio Livaja, ali odmah nakon toga uslijedio je kraj dvoboja.

U prvom subotnjem susretu 27. kola novu su pobjedu upisali nogometaši Rijeke koji su na gostovanju u Koprivnici svladali Slaven Belupo 1-0 (0-0). Gol vrijedan tri boda postigao je Niko Galešić početkom drugog dijela, u 50. minuti.

Posljednje dvije utakmice ovog kola igraju se tijekom nedjelje. Od 15 sati u Puli igraju Istra 1961 i Gorica, dok se u 17.10 sati u Kranjčevićevoj ulici sastaju Rudeš i Dinamo.