Englesko prvenstvo

Liverpool slavio na Old Traffordu i približio se pozicijama koje vode u Ligu prvaka

Roberto Firmino (Liverpool)/Foto REUTERS

MANCHESTER  U najvećem engleskom derbiju Liverpool je u gostima pobijedio  Manchester United s 4-2.

U odličnoj utakmici Liverpool se s pobjedom  probio na peto mjesto i zaostaje četiri boda za Chelseajem.

Utakmica je trebala biti odigrana 2. svibnja, ali je odgođena zbog nasilnih prosvjeda lokalnih navijača protiv uprave kluba. Ponovo su se navijači Uniteda okupili ispred stadiona, čak i blokirajući dolazak autobusa, ali organizatori su problem riješili uz pomoć policije.

Derbi je inače u potpunosti opravdao svoj naslov, uz odličan nogomet i šest golova.

U desetoj minuti Bruno Fernandes je zabio za United, a izjenačio je Dioga Jote u 34. minuti, da bi u sudačkoj nadoknadi Liverpool stigao do preokreta preko Roberta Firmina.

Firmino je već u 47. minuti iz odbijanca zabio za 3-1, da bi u 68. minuti United je smanjio golom Markusa Rashforda. U  90. minuti Salah je postavio konačni rezultat.

Manchester Unitedu je ovo drugi uzastopni poraz, a oba puta su poraženi na Old Traffordu.

Ranije su Aston Villa i Everton odigrali 0-0.