Prva ŽNL

Lider u 86. minuti pao na Omladinskom igralištu, od Vihora na Belvederu nije ostao ni dašak vjetra…

Radost domaćina na Omladinskom igralištu/Foto V. KARUZA

Bodulima presudio Marko Barić, »joker« s klupe, golom u 86. minuti, dokazavši da napadači Rikarda Benčića uvijek mogu zabiti više no što njihova obrana može primiti

RIKARD BENČIĆ  – VIHOR 4:3

RIJEKA  Utakmica 10. kola Prve županijske nogometne lige: Rikard Benčić – Vihor 4:3 (1:1). SRC Belveder. Gledatelja 200. Sudac Miran Maržić (Rijeka) – 6,5. Pomoćni suci: Zoran Martinović (Kastav), Ivan Capan (Rijeka). Strijelci: 1:0 Petković (16’), 1:1 Sablić (45’), 1:2 Elmazov (55’), 2:2 Kocijan (58’), 2:3 Kružić (68’), 3:3 Štokan (75’), 4:3 Barić (86’). Žuti kartoni: Padavić, Andrej Popović (Rikard Benčić), Grbec (Vihor).

RIKARD BENČIĆ: Novaković 5,5 Nenadović 5,5 (od 61’ Barić 7), Štefša 6, Makin 6, Padavić 6,5, A. Popović 6,5, Štokan 8 (od 80’ Kuburdžić -), Šimić 6,5, Petković 6,5 (od 61’ Vratarić 6), Kocijan 7, N. Popović 8.

VIHOR: Ćućić 6, Žunić 6,5, Ferenčić 6, Hadžiomerović 5,5 (od 46’ Elmazov 6,5), Sablić 6,5 (od 66 ‘ Grbec -), Brlošić 6, Kružić 7, Žic 5,5 (od 46’ Županec 6), Kuhar 6, Pilepić 6 (od 75’ Šamanić -), Ivančić 5,5.

Igrala se 86. minuta derbija na Omladinskom igralištu kada se »Rikard Benčić« upustio u jednu od svojih mnogobrojnih napadačkih minijatura, u ovom slučaju uspješnu. Raspoloženi je Nino Popović s lijeve strane poslao loptu koja je stigla na drugu stranu Zoranu Štokanu, inače iznova prodornom po boku. U raspletu akcije Marko Barić, konačni »joker« s klupe, našao se u matnoj poziciji iz koje je pogodio i postao matador domaće »Žute opasnosti« u susretu s liderom Vihorom za konačnih 4:3. Stavljena je tako točka na i upornih Riječana koji su u dva navrata anulirali prednost lidera ljestvice iz Baške, u ovom drugom slučaju ga i nadmašili za pun pogodak u utakmici u kojoj su se gledatelji nagledali uzbuđenja i vidjeli čak sedam golova, gledajući derbi preokreta u kojem na koncu od Vihora nije ostalo ni daška.

Brze akcije

Gosti su, istina, u tri navrata našli put do mreže »Rikarda Benčića«, nevolja im je bila što nisu znali ni mogli zaustaviti brze i kombinatorne akcije mladih domaćih znalaca koji su i sada dokazivali kako uvijek mogu zabiti više no što njihova obrana može primiti.

Demonstrirali su to već u 16. minuti kada je u raspletu brze akcije Štokan vratio Petkoviću za 1:0. Stizali su potom odgovori Bašćana, ali Žic u 34. minuti nije realizirao šansu udarcem glavom, Brlošićev udarac nekoliko minuta potom prošao je kraj stative. Na drugoj strani strijelac Petković se u 40. minuti umalo ponovio kada je iskosa s desne strane izborio poziciju za šut i onda zakucao loptu u prečku. U 45. minuti nakon petljanja domaće obrane Vihor se domogao lopte, Filip Sablić je pobjegao pratnji i pogodio za izjednačenje.

Spušteni gardovi

To je bila tek najava još većih uzbuđenja i preokreta u ovom nogometu »spuštenih gardova«. U 55. minuti gosti iz Baške su prešli u vodstvo nakon kornera kada je lopta došla do Emanuela Elmazova, a čovjek s klupe je izmiješao žutu obranu i zakucao loptu za vodstvo Vihora. Za nekoliko minuta gledatelji su svjedočili novom, već četvrtom golu kada je neizbježni i nezaustavljivi Nino Popović s lijeve strane centrirao Luki Kocijanu, strijelcu za 2:2. U 68. minuti Vihor je još jednom, posljednji put, poveo nakon što je ubačaj s desne strane Paulo Kružić snažnim udarcem poslao u mrežu. Stigle su, međutim, »žute minute«, prvo kada je u 75. minuti Popović opet centirao, a Štokan bio strijelac za 3:3, da bi na koncu Barić okončao konačni preokret »Rikarda Benčića«, koji je iskazao čvrst karakter i potvrdio razorni napad u što se uvjerila i obrana Vihora. (I. D.)

GRBCI 2000 – LOŠINJ 2:2

RIJEKA  SRC Belveder. Gledatelja: 40. Sudac: Dalibor Šušnjar (Rupa). Pomoćnici: Balen (Rijeka) i Bahun (Viškovo). Strijelci: 0:1 Gršković (43’), 1:1 Tadić (56’), 2:1 Tadić (86’), 2:2 Novak Jerneić (88’). Žuti kartoni: Corazza (Grbci 2000), Matić, Radišić, Pahljina Hernandez, Ivić (Lošinj).

GRBCI 2000: Vrebac, Lučić, Crvić, Hodak, Germovšek, Corazza, Birkić, Rekić, Bakula, Dukić, Tadić.

LOŠINJ: Andrijić, Gršković, Faflja, Dumenčić (od 66’ Bujačić), Stojanović (od 60’ P. Benvin), Ivić, Mrvac, Matić, Novak Jerneić, Radišić, Pahljina Hernandez (od 66’ Matešić).

OMLADINAC  – RJEČINA 1:0

VRATA  Igralište Gmajna. Gledatelja: 50. Sudac: Saša Piljić. Pomoćnici: Miličković i Salaj (svi Rijeka). Strijelac: 1:0 Kuterovac (82’). Žuti kartoni: Kauzlarić (OMladinac), Franović (Rječina).

OMLADINAC: Lucić, Tamang (od 46’ Kuterovac), Razmilić, Švrljuga, Šolaja, Rački, Kauzlarić, Brajdić, Štiglić (od 81’ Sušlić), Arsenijević, Vrbanc (od 46’ Krištof).

RJEČINA: Forgić, Dujmić (od 78’ Bajaus), Kaurin (od 46’ A. Valić), Pilčić, Valenta, Marković (od 62’ Kovačić), L. Valić (od 78’ Nikolla), Franović, Tomljenović, Randelj, Magaš (od 46’ Zoretić).

VRBOVSKO – MUNE 1:2

VRBOVSKO  Igralište Vrbovskog. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Šantić (Kastav). Pomoćnici: Mušković (Kastav) i Marušić (Matulji). Strijelci: 0:1 Popović (7’), 0:2 Bonicioli (49’), 1:2 K. Dragović (63’-11m). Žuti kartoni: Kasun, Francetić, K. Dragović, Majetić (Vrbovsko), Alinčić, Grbac, Šimunović, Šepić (Mune). Crveni karton: Kukić (78’, Mune).

VRBOVSKO: Demirović, Ravlić, Ž. Dragović, K. Dragović, Gazilj, Radan, Kasun (od 64’ Tadej), Francetić, Mance, Šimunović, Mrvoš (od 46’ Majetić).

MUNE: Kukić, Škuljević (od 88’ Gulan), Alinčić, Popović, Šneler, Smolić (od 86’ Šepić), Šimunović (od 78’ Grbac), Gašpert, Vanja, Beni, Jurković (od 46’ Bonicioli).

SNJEŽNIK – ZAMET 0:6

GEROVO  Igralište Ponikve. Sudac: Tomislav Frlan (Podhum). Pomoćnici: Kranjac (Matulji) i Capan (Rijeka). Strijelci: 0:1 Perić (6’), 0:2 Murica (9’), 0:3 Perić (17’), 0:4 Perković (37’), 0:5 Halilović (67’), 0:6 Mijatović (79’).

SNJEŽNIK: L. Ožbolt, Troha, Janeš, Potočnik, Čop, Šercer, G. Ožbolt, E. Avdić, Turk, A. Avdić.

ZAMET: Buk, Murica (od 62’ Sanneh), Vidović, Načinović, Perić, Magaš (od 46’ Halilović), Perković (od 62’ Grbić), Mijatović, Ožanić, Pavlović, Ferinac (od 54’ Radin).

RAB – GORANIN 2:1

RAB   Igralište Blato. Gledatelja: 50. Sudac: Noel Sambol (Rijeka). Pomoćnici: Čopić (Kostrena) i Davidović (Kastav). Strijelci: 0:1 Grgurić (31’), 1:1 Belobrajdić (66’), 2:1 Buza-Vidas (83’). Žuti kartoni: Antešić, Ivče, Subašić, Dedić (Rab), Žagar, Mikešić, Petrušanec Pečar, S. Krištof (Goranin).

RAB: Tomljanović, Kurelić, Gorup, Španjol, Ivče, Subašić, Šimičić (od 74’ Ključarić), Mlacović, Buza-Vidas, Antešić (od 74’ Dedić), Belobrajdić.

GORANIN: Malnar, Brajdić (od 86’ K. Frlan), Žagar, Mikešić, Liker, Grgurić, S. Krištof, Petrušanec Pečar (od 71’ M. Krištof), Stipaničić, Tadej (od 76’ A. Frlan), Matković (od 71’ Brelih).