Španjolsko nogometno prvenstvo

Levante režirao novo iznenađenje u La Ligi, Barcelona dvaput ispustila prednost i šansu da preuzme vrh ljestvice

Leo Messi/Foto REUTERS

Sergio Leon zabio je za konačnih 3:3 u 83. minuti utakmice

VALENCIA Levante je uspio “skinuti” skalp još jednog velikana u borbi za naslov prvaka Španjolske. Momčad iz Valencije ne tako davno šokirala je Real u Madridu, “otkinula” je ove sezone čak pet bodova Athleticu, a sada je zaustavila i Barcelonu na putu prema vrhu La Lige. Barcelona je dvaput vodila, no na kraju se morala  zadovoljiti s bodom koji ju je privremeno smjestio na drugo mjesto, između dvije madridske momčadi. Vodeći Atletico, koji ove srijede dočekuje Real Sociedad, ima bod više, a Real (u četvrtak gostuje kod Granade), bod manje.

Ništa nije slutilo na takav rasplet. Barcelona je zahvaljujući raspoloženo Leu Messiju na odmor otišla s dva gola razlike. Argentinac je u 25. minuti pogodio za 0:1, a devet minuta kasnije sudjelovao u akciji koju je Pedri zaključio drugim golom. Međutim, uporni domaćini se nisu predavali. U 57. i 60. minuti zabili su dva pogotka preko Melera i Moralesa. U 64. minuti privremeno olakšanje treneru Rolandu Koemanu (povratniku na klupi nakon odrađene kazne) donio je Ousmane Dembele za 2:3, ali Sergio Leon je u 83. minuti zabio za konačnih 3:3. Levante je s ovim bodom osigurao ostanak, Barcelona prokockala veliku priliku u utrci za prvim mjestom.