Bundesliga

Leipzig pobjedom u Kolnu nastavio utrku za drugim mjestom, Dani Olmo zabio bundesligaški prvijenac

Dani Olmo i Timo Werner/Foto REUTERS

Bivši igrač Dinama zabio je četvrti pogodak za Leipzig i svoj prvi prvenstveni u Njemačkoj

KOLN Dani Olmo zabio je svoj bundesligaški prvijenac u dresu Leipziga, postigavši četvrti pogodak u pobjedi  (2:4) svoje momčadi na gostovanju kod Kolna. Olmo je zabio pogodak u Kupu Njemačke, ali ne i u prvenstvu gdje je uglavnom bio osuđen na pričuvne uloge. Međutim, Španjolac je u posljednje vrijeme sve češće u početnoj jedanaestorki Lepziga. Tako je u Kolnu počeo utakmicu i zadržao se na travnjaku do 85. minute.

Koln je poveo u 7. minuti preko Cordobe, poravnao je Schick 13 minuta kasnije. U 38. minuti goste je u vodstvo doveo Nkunku da bi u petoj minut nastavka treći gol za Leipzig postigao Werner. Nade domaćina probudio je Modeste u 55. minuti, a onda je bivši igrač Dinama svojim golom u 57. minuti definitivno razriješio pitanje pobjednika.

Leipzig je ovom pobjedom ostao u utrci za drugim mjestom s Borussijom Dortmund.