Englesko nogometno prvenstvo

Leicester pobjednički zakoračio u novu godinu

Reuters

Reuters

Nogometaši Leicestera u srijedu su pobjednički su zakoračili u novu kalendarsku godinu svladavši kao gosti Newcastle s 3-0 (2-0)

LONDON Nogometaši Leicestera u srijedu su pobjednički su zakoračili u novu kalendarsku godinu svladavši kao gosti Newcastle s 3-0 (2-0) u dvoboju 21. kola engleskog nogometnog prvenstva, čime su se privremeno učvrstili na drugoj poziciji.

Španjolski napadač Ayoze Perez postigao je prvi pogodak za »lisice« u 36. minuti, kad je iskoristio pogrešno dodavanje Francuza Lejeunea, a potom je u 39. minuti, ponovno nakon pogreške francuskog braniča asistirao Maddisonu za vodstvo 2-0. Konačnih 3-0 postavio je Hamza Choudhury u 87. minuti, kad je preciznim udarcem sa 20-ak metara pogodio gornji lijevi kut domaćih vrata.

Tottenham i Wolverhampton su porazima na gostovanjima u Southamptonu i Watfordu propustili priliku barem privremeno preskočiti petoplasirani Manchester United, koji je uz utakmicu manje ostao na dva boda ispred spomenutih momčadi.

Momčadi Josea Mourinha presudio je napadač Southamptona Danny Ings pogotkom u 17. minuti. To nije bila jedina loša vijest za navijače Tottenhama. Naime, u 75. minuti igru je morao napustiti kapetan i najbolji strijelac Spursa Harry Kane, a izašao je s terena držeći se za mišić stražnje lože. Southampton je stigao do treće pobjede u posljednje četiri utakmice u kojima je osvojio 10 od mogućih 12 bodova i izvukao se iz opasne zone.

Drugu uzastopnu pobjedu Watfordu i nadu u opstanak donijeli su Deulofeu (30) i Doucoure (49), dok je strijelac za Wolverhampton bio Neto (60).

Nogometaši Aston Ville osvojili su sva tri boda slavljem 2-1 (2-0) na gostovanju kod Burnelyja, dok su Brighton i Chelsea odigrali 1-1 (0-1).

Aston Villa je ključnu prednost stekla u prvom poluvremenu pogocima Weasleyja (27) i Grealisha (41). Do kraja dvoboja domaća momčad je uspjela samo smanjiti zaostatak golom Wooda (80). Hrvatski reprezentativni vratar Lovre Kalinić nije bio ni među pričuvama na gostujućoj klupi.

Chelsea je na gostovanju kod Brightona vodio do 84. minute pogotkom Azpilicuete (10). No, tada je iranski napadač Alireza Jahanbakhsh, koji je ušao u igru u 68. minuti, pokazao iznimnu snalažljivost te je ‘škaricama’ sa 11 metara pogodio donji desni kut za konačnih 1-1.

Mateo Kovačić je igrao od 73. minute za goste i dobio žuti karton.

Vodeći Liverpool ima 55 bodova iz 19 nastupa. Leicester je drugi sa 45 boda iz 21 utakmica, a Manchester City je treći sa 41 bodom iz 20 nastupa. Chelsea je na četvrtom mjestu sa 36 bodova, dok su trenutačno u zoni ispadanja West Ham (19), Watford (19) i Norwich (13).

Prvog dana 2020. na rasporedu su još četiri od preostalih pet utakmica 21. kola, a sastaju se: Manchester City – Everton, Norwich – Crystal Palace, West Ham – Bournemouth (18.30) i Arsenal – Manchester United (21.00). Kolo će u četvrtak zaključiti Liverpool i Sheffield United (21.00) na Anfieldu.