Premiership

Leeds i Liverpool podijelili bodove, Redsi propustili preskočiti Chelsea

Andrew Robertson (Liverpool)/Foto REUTERS

Poveli su Redsi pogotkom Manea u 31. minuti, a vodstvo i tri boda su držali sve do 87. minute kada je konačan rezultat postavio Llorente

LEEDS Liverpool je na gostovanju kod Leedsa uzeo tek bod, susret 32. kola Premiershipa završio je rezultatom 1:1.

Poveli su Redsi pogotkom Manea u 31. minuti, a vodstvo i tri boda su držali sve do 87. minute kada je konačan rezultat postavio Llorente. Liverpool je ovim remijem propustio preskočiti Chelsea te je ostao šesti sa 53 boda, jednim manje od Chelseaja, koji ima i utakmicu manje. Leeds je na desetom mjestu sa 46 bodova.

Uoči utakmice igrači Leedsa na majicama su imali ispisane poruke protiv osnivanja Superlige, čiji će član biti upravo i njihov protivnik u ovoj utakmici – Liverpool.