Francusko prvenstvo

Kylian Mbappe i Leo Messi asistencija i golovima primirili momčad koja je prethodno šokirala Tudorov Marseille

Kylian Mbappe/Foto REUTERS

Mbappe je postigao dva, a Messi jedan pogodak

AJACCIO  U prvom susretu 12. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na gostovanju pobijedio Ajaccio sa 3-0 uz dva gola Kyliana Mbappea i jednog Lionela Messija.

Francuski prvak je na krilima Mbappea i Messija osvojio bodove protiv Ajaccia koji je prije dva kola na Velodromeu šokirao Marseille.

Mbappe je bio dvostruki strijelac, a upisao je i asistenciju, dok je Messi zabio jedan gol uz dvije asistencije.

Gosti su poveli u 24. minuti golom Kyliana Mbappea na asistenciju Lionela Messija. Situacija se provjeravala zbog mogućeg zaleđa, no sudac Johan Hamel je pokazao na centar nakon čega je moglo početi slavlje gostiju.

Mbappe je imao sjajnu priliku i u 36. minuti, no promašio je gotovo nemoguće. U posljednjim trenucima prvog dijela domaćim vratima je zaprijetio i Fabian Ruiz, no pucao je pored lijeve stative.

Ajaccio je mogao izjednačiti u 71. minuti, odlično je pucao Youcef Belail, ali je golman obranio.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Messi pogodivši u 78. minuti za 2-0. Mbappe mu je uzvratio za asistenciju kod prvog gola, uposlivši Argentinca petom, a Messi je potom znalački svladao Benjamina Leroya.

Do konca susreta Mbappe se još jednom upisao među strijelce, ponovo na Messijevu asistenciju.

PSG se učvrstio na vrhu ljestvice le Championnata sa 32 boda, šest više od Lorienta, dok je treći Lens sa 24 boda.

Ajaccio je ostao u zoni ispadanja, na 18. mjestu s osam bodova.