Kraljevica i Medulin 1921 podijelili bodove u derbiju na Oštru, Klana projurila Pušćom

Sebastian Kariko i strijelac za Kraljevicu Ivan Pičuljan/M. LEVAK

Halubjan je bio uvjerljiv protiv Novalje

KRALJEVICA – MEDULIN 1921 1:1

KRALJEVICA Utakmica 13. kola Četvrte lige NS Rijeka: Kraljevica – Medulin 1921 1:1 (1:0). Stadion Milan Minta Ružić. Sudac: Vladimir Merle (Viškovo) 7. Pomoćnici: Flegar (Rijeka) i Kulaš (Mošćenička Draga). Strijelci: 1:0 Pičuljan (39’), 1:1 Tončinić (81’). Žuti kartoni: Franko, Crnković (Kraljevica), Tončinić (Medulin 1921). Crveni karton: Kariko (Medulina 1921) 89’ drugi žuti karton.

KRALJEVICA: Tadić 5,5, Depeder 6, Mohorić 6, Crnković 6, Kocijan 6, Lu. Šupraha 6 (od 57’ Vujnović 6), B. Znamenaček 6, F. Znamenaček 6, Pičuljan 6, Stanišić 6, Franko 6 (od 72’ Tarle 6).

MEDULIN 1921: Tončinić 6,5, Hasanbegović 6, Lekaj 5,5, Ibrišagić 6, Kariko 5,5, Ognjenović 6, Kajtazović 6, Brizić 5,5, Golubić 5,5, Brajković 5, Jusić 5.

Nogometaši Kraljevice i Medulina 1921 podijelili su bodove u derbiju Četvrte lige, dvoboju u kojem Kraljevica ima za čime žaliti jer su gosti izuzev nesvakidašnjeg izjednačujućeg gola o kojem će se još dugo pričati, imali praktički jedan opasniji udarac u okvir gola, koji je zaustavio vratar Tadić. Igrala se 81. minuta kada je medulinski vratar David Tončinić iz svog kaznenog prostora ispucao dugu loptu, koja je preletila sve igrače Kraljevice, odskočila u petercu i zatresla mrežu domaćeg vratara Tadića. Gol za pamćenje koji se ne viđa svaki dan. Izuzev toga, sve je drugo u dvoboju na Oštrom bilo u znaku Kraljevice.

Utakmica je počela minutom šutnje za preminulog člana i velikog navijača Kraljevice Juru Grubišića, a samo tri minute je trebalo od početnog zvižduka kada je Depeder »potegnuo« s tridesetak metara, a Tončinić zaustavio loptu. U istoj minuti na drugoj strani je Jusić pokušao iznenaditi vratara Tadića, koji je loptu odbio u korner.

Gostujući vratar Tončinić u 20. minuti u korner je odbio slobodnjak Šuprahe. Dvojac Stanišić i Franko stvorili su gostima problem u 26. minuti, no loptu su u posljednji čas uspjeli gosti blokirati u kaznenom prostoru. Tončinić je u korner odbio i udarac Franka u 34. minuti, a domaći pritisak je konačno nagrađen u 39. minuti. Stanišić je prošao po boku, ubacio s desne strane na glavu Pičuljana, koji iz blizine donosi domaćima toliko željeno vodstvo.

Pičuljan je glavom pokušao iznenaditi gostujućeg vratara i u 60. minuti, nakon ubačaja depedera, ali neuspješno. Još je dvije prilike Kraljevica imala do izjednačenja Medulina 1921, oba je puta pucao Stanišić, no mrežu nije uspio zatresti. U trećoj minuti sudačke nadoknade Pičuljan je spustio loptu za natrčalog Tarlea, ali vratar Tončinić još jednom odbio loptu u korner.

Kraljevičani su tako polusezonu završili na drugom mjestu, iza Medulinaca sa četiri boda manje te će na proljeće tražiti novu priliku za pohod na vrh ljestvice. (V. P.)

ROVINJ – GOSPIĆ 91  1:1

ROVINJ Igralište Valbruna. Bez gledatelja. Sudac: Tomislav Frlan (Podhum). Pomoćnici: Oroz (Viškovo) i Valenčić (Škalnica). Strijelci: 1:0 Tošić (30’), 1:1 Hećimović (68’). Žuti kartoni: Perja, Peteh, Buljević (Rovinj), Butorac (Gospić 91).

ROVINJ: Starčić, Zgrablić, Buljević, Prgić, Paulinić (od 66’ Čakarić), Perja (od 76’ Lazarić), Lleshdedaj, Peteh, Tošić, Lavižati (od 90’ Damuggia), Jurić.

GOSPIĆ 91: Petrlić, M. Župan, Došen, Grivičić, Sertić, Lovrić, Hećimović, S. Župan, Butorac, Špoljarić (od 67’ Jelača), Quni (od 90’ Abramović).

OŠK OMIŠALJ – KLANA  1:3

OMIŠALJ Igralište Pušća. Bez gledatelja. Sudac: Mauricio Ušić (Muntić). Pomoćnici: Zrno (Medulin) i Belavić (Selakovci). Strijelci: 0:1 Jerbić (36’-11m), 1:1 Conjar (78’), 1:2 Laginja (80’), 1:3 Laginja (90’). Žuti karton: Juničić (Klana).

OŠK OMIŠALJ: Avdić, Vidović, Kovačić, Hadžiomerović, An. Sharbini (od 46’ Mihalović), Begaj, Ah. Sharbini, Shabanov, Požega (od 46’ Šimunović), Paro-Vidolin (od 46’ Conjar), Mijić (od 79’ Dajdžić).

KLANA: Crnković, Šnajdar, Juraga, Lazarević, Džaja, Dujmović, Iskra, Mujkanović (od 89’ Mladenić), Juničić (od 82’ Ciceran), Milković (od 46’ Laginja), Jerbić.

HALUBJAN – NOVALJA   3:0

VIŠKOVO  Igralište Brnasi. Bez gledatelja. Sudac: Dalibor Šušnjar (Rupa). Pomoćnici: Jakovašić (Opatija) i Barbić (Rijeka). Strijelci: 1:0 Blečić (30’), 2:0 Blečić (60’-11m), 3:0 Radan (66’). Žuti kartoni: Kovačić (Halubjan), Bogdanović, Dodevski (Novalja).

HALUBJAN: Kukić, Mandić (od 88’ Trošelj), Gojak (od 88’ terlević), Ciglar, Pejić, Marčelja, Radan (od 68’ Šimić), Gatara (od 68’ Hunčak), Kovačić, Šestan, Blečić (od 88’ Ilić).

NOVALJA: Pedić, Datković, Bogdanović, Lučić (od 87’ Bokur), Škoda (od 70’ Perković), Kustić, Badurina (od 46’ Dabo), Kapitanović (od 64’ Makarun), Jurac, Dodevski, Šuljić (od 87’ Šuljić).