Prijateljska utakmica

FOTO Kovačević i Belobrajdić zabrinuli Fausta Budicina, Orijent doživio novi poraz u pripremama od trećeligaša

Džemal Ibiši između Davida Golića i Karla Milinovića/M. LEVAK

Nakon uvodnih 20-ak minuta igrači trenera Predraga Stilinovića izgubili su početni respekt i počeli igrati jednostavan okomiti nogomet bez previše suvišnih dodira, te poput Opatijaca prije nekoliko dana ukazali na najveći problem Krimejčana - neodgovornu igru u fazi obrane

ORIJENT – GROBNIČAN 1:2

RIJEKA  Prijateljska nogometna utakmica Orijent – Grobničan 1:2 (1:2). Stadion Roberta Komena na Podmurvicama. Gledatelja: 100. Suci: Melnjak (Rijeka). Strijelci: 1:0 Zrilić (11′), 1:1 Kovačević (23′), 1:2 Belobrajdić (37′). Žuti karton: Ibiši (Orijent). Crveni karton: Ibiši (87′, drugi žuti karton).

ORIJENT: Mohorović, Braut, Mulac, Jukičić, Senčar, Fatić, Zrilić, Mohorovičić, Dujmović, Dukađin, Šarković. Još su igrali: Zadro, Travaglia, Milanović, Macolić, Baboucarr, Ibiši, Tadejević, Švrljuga, Putnik,  Monjac.

GROBNIČAN: Curać, Ravlija, Prpić, Šafarek, Ušalj, Mandaw, Galešić, Batarelo, Belobrajdić, Kovačević, Vukajlović. Još su igrali: Berković, Rupčić, Milinović, Golić, Franković, Jurica, Bosančić, Mikulica, Matković, Rexhepi, Jefferson.

Filip Zrilić u prvih 12 minuta utakmice pogodio je vratnicu, zamalo promašio okvir gola iz izgledne situacije i jednom – pogodio. U 11. minuti okrunio je pogotkom dopadljivu akciju Orijenta. Započela od stopera Jukičića, a završila preko veznjaka Mohorovičića golom najraspoloženijeg igrača Crvenih u pripremama. Nije u tim trenucima slutilo na dobro za Grobničane, no nakon uvodnih 20-ak minuta igrači trenera Predraga Stilinovića izgubili su početni respekt i počeli igrati jednostavan okomiti nogomet bez previše suvišnih dodira, te poput Opatijaca prije nekoliko dana ukazali na najveći problem Krimejčana – neodgovornu igru u fazi obrane. U 20. minuti izostala je pravovremena reakcija kod Kovačevićeva prodora, u konačnici i odlučniji blok nakon čega je napadač Grobničana poravnao dobro odmjerenim udarcem. Propustili su Krimejčani tri velike prilike do odmora za novo vodstvo (Šarković 30′, Dujmović 31′, Fatić 35′). Kazna je uslijedila u 37. minuti. Ponovo se dogodilo niz vezanih  loših indvidualnih reakcija tamo gdje se to ne smije činiti – ispred vlastitih vratiju. Mohorović je odbio Galešićev snažan udarac iskosa, a Belobrajdić pospremio odbijanac u mrežu za vodstvo Grobničana – 1:2.

Foto galerija: Prijateljska utakmica: Orijent - Grobničan 1:2 Foto: Mateo Levak

Nastavak je donio niz promjena s obje strane. Orijent je na krilima Švrljuge, Tadejevića, Putnika, Monjca… dominirao, ali bez prave reakcije u završnici. Baboucarr (70′, 72′, 80′) i Ibiši (77′) su propustili barem poravnati i ublažiti razumljivu zabrinutost na licu trenera Fausta Budicina. Njegova momčad u ovom trenutku ne izgleda dobro. Stvara i promašuje puno prilika, a olako prima golove. Isprika ne mogu biti ni neki izostanci (Ivančić, Črnko…), a ni “teške noge”. U pitanju su problemi u – glavama! Ibiši je to dokazao u 87. minuti kada je od nemoći startao na Juricu zaradio žuti, a onda i crveni karton. Budicinov kolega Stilinović može biti puno zadovoljniji s ovom provjerom. Njegova mlada momčad je pokazala da ima “glavu i rep”, osim toga ne treba zaboraviti da je bila lišena usluga dvaju udarnih napadača – Pilčića i Prtenjače.