Ligue 1

Kovačev Monaco uvjerljivom pobjedom došao na bod od vodećeg dvojca francuske lige

Niko Kovač/Foto REUTERS

Metz je uspio u prvom poluvremenu sačuvati mrežu nedirnutom, no u nastavku je primio četiri gola, a u samoj završnici i ostao s igračem manje

MONACO Na otvaranju 31. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, je pobijedio Metz sa 4-0 skočivši na treće mjesto Le Championnata.

Metz je uspio u prvom poluvremenu sačuvati mrežu nedirnutom, no u nastavku je primio četiri gola, a u samoj završnici i ostao s igračem manje. Strijelci za momčad iz “Kneževine” bili su Cesc Fabregas (50-11m), Kevin Volland (52) i Wissam Ben Yedder (77, 89-11m). Metz je u 88. minuti ostao bez isključenog Johna Boyea (88).

Kovačeva momčad se ovom pobjedom probila na treće mjesto Le Championnata sa 62 boda, svega bod manje od vodećeg dvojca Lillea i PSG-a koji imaju utakmicu manje.

Lyon na četvrtom mjestu ima 60 bodova i također susret manje.

Nešto kasnije na rasporedu je derbi kola između PSG-a i Lillea, a večeras se sastaju Lens i Lyon.