Prva HNL

KONAČAN RASPLET Dinamu derbi protiv Hajduka, Osijeku treće mjesto, Gorica ostala bez Europe

P. N.

Hamza Barry (Hajduk) i Mario Gavranović (Dinamo)/Foto PIXSELL

"Modri" su do uvjerljive pobjede protiv "bilih" došli zahvaljujući golovima Izeta Hajrovića (20') i Marija Gavranovića (49', 56'), dok je počasni pogodak za Splićane postigao prvi strijelac lige Mijo Caktaš (68')

RIJEKA Odigrane su posljednje utakmice, posljednjeg 36. kola Prve HNL. Dinamo je pobjedom u vječitom derbiju svladao Hajduk u Maksimiru i pogurnuo Splićane prema četvrtoj poziciji i prvom pretkolu Europske lige. Doduše, poklopio se pritom Hajduku, u negativnom smislu, i očekivani trijumf trećeplasiranih Osječana nad Interom. Gorica je svladala Lokomotivu, ali to joj nije bilo dovoljno za europski plasman.

“Modri” su do uvjerljive pobjede protiv “bilih” došli zahvaljujući golovima Izeta Hajrovića (20′) i Marija Gavranovića (49′, 56′), dok je počasni pogodak za Splićane postigao prvi strijelac lige Mijo Caktaš (68′)

Osijek je priredio preokret protiv Intera. Zaprešićani su poveli u 15. minuti golom Igora Postonjskog, poravnao je Lopa u 42. minuti, za 2:1 zabio je Marin Pilj u 50. minuti, da bi u 90. minuti treći osječki pogodak postigao Petar Bočkaj.

Gorica je povela u 17. minuti preko Kristijana Lovrića, izjednačio je Luka Ivanušec u 51. minuti, minutu kasnije Turopoljce je u vodstvo doveo Farouk Miya, a u 59. minuti za 1:3 zabio je Kristijan Lovrić. Burić je u 90. minuti zabio za konačnih 2:3.

Utakmice 36. kola:

Istra 1961 – Rudeš 2:0S. Belupo – Rijeka 1:1Lokomotiva – Gorica 2:3Osijek – Inter 3:1Dinamo – Hajduk 3:1

Dinamo 36 29 5 2 74:20 92

Rijeka 36 19 10 7 70:36 67

Osijek 36 18 8 10 61:36 62

Hajduk 36 17 11 8 59:39 62

Gorica 36 17 8 11 57:45 59

Lokomotiva 36 13 10 13 50:43 49

S. Belupo 36 7 16 13 41:53 37

Inter 36 9 4 23 40:85 31