Kvalifikacije za SP

Kanada iznenadila Meksiko i postala lider sjevernoameričkih kvalifikacija za SP

Cyle Larin/Foto REUTERS

EDMONTON Kanadska nogometna reprezentacija novi je lider sjevernoameričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje će se sljedeće godine održati u Kataru, u susretu 8. kola Kanada je u Edmontonu svladala Meksiko sa 2-1 (1-0).

Junak prve pobjede Kanade protiv Meksika nakon više od 20 godina je napadač Cyle Larin, koji je postigao oba pogotka za svoju momčad. U drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena Larin je pospremio odbijanac u mrežu, a da bi 52. minuti odlično ispratio ubacivanje pred vrata i s tri metra s druge vratnice još jednom svladao Ochou.

Meksiko je u 90. minuti smanjio na 2-1 pogotkom Hectora Herrere, a Cordoba u sudačkoj nadoknadi nije uspio prsima s metra poslati loptu u mrežu za poravnanje.

Kanada sada ima 16 bodova, jedan više od drugih SAD, koje su na gostovanju na Jamajki odigrale 1-1 (1-1), a dva više od trećeg Meksika i četvrte Paname, koja je na svom terenu svladala Salvador sa 2-1 (0-1).

U Kingstonu su SAD povele golom Waha (11), a vrlo brzo poravnao je Antonio (22).

Nakon što je Henriquez (1) na samom početku susreta doveo Salvador u vodstvo, Panama je preokrenula početkom nastavka preko Watermana (50) i Gondole (52).

Kostarika je stigla na peto mjesto ljestvice 2-1 (1-1) domaćom pobjedom protiv Hondurasa do koje je stigla golom Torresa u petoj minuti nadoknade.

Iz Sjeverne i Srednje Amerike plasman na SP će izboriti tri prvoplasirane momčadi, dok će četvrta u dodatne kvalifikacije.