Serie A

Juventus u zadnjih pola sata utakmice slomio otpor Spezije i uzeo tri boda

Cristiano Ronaldo/Foto REUTERS

Gosti su imali priliku za počasni pogodak u sučevom dodatku, ali Galabinov nije uspio realizirati kazneni udarac. Hrvatski branič Martin Erlić odigrao je cijelu utakmicu za gostujuću momčad.

TORINO U prvoj utakmici 25. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Torinu svladao Speziju s 3-0 (0-0), a dvoboj Lazija i Torina odgođen je jer gosti nisu ni doputovali u Rim zbog brojnih slučajeva zaraze koronavirusom u svojoj momčadi.

Juventus je tek u posljednjih pola sata dvoboja protiv Spezije uspio slomiti otpor gostiju. Morata je bio strijelac vodećeg pogotka u 62. minuti, na 2-0 je prednost povećao Chiesa u 71. minuti, a konačnih 3-0 postavio je Cristiano Ronaldo u 89. minuti.

Juventus je s 49 bodova na trećem mjestu, iza vodećeg dvojca iz Milana: Inter ima 56, a Milan 52 boda. Četvrta je Atalanta sa 46, a peta Roma sa 44 boda. Spezia je ostala na 25 bodova što joj donosi 16. poziciju te ju drži na sedam bodova od zone ispadanja u kojoj se nalaze Cagliari (18), Parma (15) i Crotone (12).