Osmina finala Kupa

Japanac Taichi Hara odveo Istru 1961 preko Šubićevca u četvrtfinale Kupa gdje Puljane čeka trećeligaš

Radost Puljana na Šubićevcu/Foto PIXSELL

Bivši povremeni mladi japanski reprezentativac postigao je u 47. minuti pogodak, a u petoj minuti sudačke nadoknade vremena asistirao je Šimi Gržanu za konačnih 0:2

ŠIBENIK Nogometaši Istre 1961 iznenadili su Šibenik na Šubićevcu i izborili plasman u četvrtfinale Kupa Hrvatske. Ključni čovjek na utakmici bio je Taichi Hara, strijelac pogotka u 47. minuti i asistent kod drugog pogotka Šime Gržana u petoj minuti sudačke nadoknade vremena. Japanski napadač, povremeni mladi reprezentativac svoje države, stigao je u redove Puljana ove zime iz FC Tokya.

Puljane u četvrtfinalu čeka gostovanje kod boljeg iz ogleda dvaju trećeligaša, Rudara i Oriolika, što znači da imaju dobre izglede da se plasiraju i među četiri ekipe u završnici kup-natjecanja.

Od ranije je poznato da će u četvrtfinalu Dinamo ugostiti Slaven Belupo, Rijeka mora na gostovanje u Gradski vrt, a Gorica čeka boljega iz ogleda Zagreba i Hajduka.