Kup Njemačke

Ivan Perišić i Robert Lewandowski uveli Bayern u finale Kupa, hrvatski reprezentativac zabio šesti gol ove sezone

Ivan Perišić/Foto REUTERS

Perišić je u 14. minuti doveo Bayern u vodstvo, a Lewandowski u 74. minuti riješio pitanje pobjednika

MUNCHEN Bayern je svladao Eintracht 2:1 i plasirao se u finale Kupa Njemačke gdje Bavarce čeka – Bayer iz Leverkusena. Ivan Perišić vratio se pogocima. Hrvatski reprezentativac u 14. minuti postigao je glavom, na asistenciju Thomasa Mullera, svoj šesti pogodak ove sezone, prvi u kup natjecanju.

Finale se igra 4. srpnja u Berlinu

Istekom prvoga poluvremena Perišić je požutio, a onda je u 61. minuti svoje mjesto na terenu prepustio Lucasu Hernandezu. Osam minuta kasnije društvo iz Frankfurta je utakmicu uvelo u neizvjesne vode. Danny Da Costa je u 69. minuti pogodio za 1:1. Sve je riješio najbolji strijelac Bayerna Robert Lewandowski koji je u 74. minuti poentirao za konačnih 2:1.