Bundesliga

Hrvoje Smolčić zabio za bod Eintrachta

Ilustracija / Foto REUTERS

Hrvatski stoper Hrvoje Smolčić bio je strijelac gola za Eintracht iz Frankfurta u 2-2 (0-1) remiju na gostovanju kod Werdera u Bremenu u susretu 11. kola njemačkog nogometnog prvenstva.

Smolčić je pravovremeno utrčao pred sam gol domaćih te glavom zakucao loptu u mrežu za konačnih 2-2 u 75. minuti, a bio je to njegov prvi bundesligaški gol u karijeri.

Domaći su vodili sa 2-0 golovima Duckscha (45+2-11m) i Borrea (50), da bi na 2-1 smanjio Skhiri (65).

Smolčić je odigrao čitav susret za Eintracht koji je sedmi sa 18 bodova, dok je Werder 12. sa 11 bodova.

Ranije u nedjelju su se nogometaši Bayera iz Leverkusena vratili na vrh ljestvice nsigurnom 4-0 (1-0) domaćom pobjedom protiv Uniona iz Berlina. Pogotke za Bayer postigli su Grimaldo (23), Kossounou (57), Tah (73) i Tella (83).

Vodeči Bayer, kod kojega je Josip Stanišić ostao na klupi, sada ima 31 bod, samo dva manje od maksimuma, a dva više od drugog Bayerna, dok je Union, zqa koji je Josip Juranović odigrao prvo poluvrijeme, pao na dno sa samo šest bodova, koliko ima i pretposljednji Koeln.

REZULTATI 11. KOLA,
Petak:
Borussia M. – Wolfsburg 4-0 (Čvančara 16, Reitz 42, Honorat 64, Plea 71)
Subota:
Bayern – Heidenheim 4-2 (Kane 14, 44, Guerreiro 72, Choupo-Moting 85 / Kleindienst 67, Beste 70)
Augsburg – Hoffenheim 1-1 (Demirović 53 / Weghorst 23)
Stuttgart – Borussia D. 2-1 (Undav 42, Guirassy 83-11m / Fullkrug 36)
Darmstadt – Mainz 05 0-0
Bochum – Koeln 1-1 (Daschner 25 / Selke 54)