Španjolsko prvenstvo

Hrvatski napadač odveo Osasunu do pobjede nad Alavesom, u 92. minuti zabio je svoj peti pogodak ove sezone

Ante Budimir

U 73. je lijepo suparničku mrežu naciljao glavom, ali je tada gol poništen zbog zaleđa. No, u 92. je bilo sve regularno, a na nekoliko metara udaljenosti od suparničkih vrata Budimir je dočekao loptu i zabio za tri boda

PAMPLONA Hrvatski napadač Ante Budimir odlučio je pogotkom u 92. minuti utakmicu 31. kola španjolske La Lige u kojoj je Osasuna kao domaćin svladala Alaves s minimalnih 1-0.

Osasuna je bila bolja, a najbolju šansu propustila je u 38. minuti kada Ruben Garcia nije realizirao jedanaesterac. Ante Budimir odigrao je cijelu utakmicu, a zabio je i prije te 92. minute. U 73. je lijepo suparničku mrežu naciljao glavom, ali je tada gol poništen zbog zaleđa. No, u 92. je bilo sve regularno, a na nekoliko metara udaljenosti od suparničkih vrata Budimir je dočekao loptu i zabio za tri boda. Bio je to njegov peti prvenstveni pogodak u sezoni.

Unatoč pobjedi Osasuna je ostala na desetom mjestu, ali se bodovno izjednačila s devetom Valencijom.

Alaves je u sve težoj situaciji na dnu. Ovo je bila osma ligaška utakmica u nizu bez njegove pobjede. U tom je razdoblju upisao dva remija i šest poraza.

Subota:

Cadiz – Betis 1-2 (Alejo 58 / Tello 78, Borja Iglesias 85-11m)

Mallorca – Atletico Madrid 1-0 (Muriqi 68-11m)

Villarreal – Athletic 1-1 (Pedraza 60 / Raul Garcia 43)

Real Madrid – Getafe 2-0 (Casemiro 38, Lucas Vazquez 68)

Petak:

Sevilla – Granada 4-2 (Diego Carlos 32, Ocampos 66, Rafa Mir 90+3, Gomez 90+9 / Machis 23, Victor Diaz 88)