Uvjerljivo slavlje

Hrvatske nogometašice golijadom protiv Moldavije ostvarile svoju prvu pobjedu u kvalifikacijama za SP

Katarina Blažević

Izbornik Nenad Gračan/Foto PIXSELL

Nenad Gračan je nakon remija (0:0) protiv Litve u svojem debiju na klupi reprezentacije nastavio pozitivan niz. Već je u šestoj minuti susreta na Aldo Drosini Ana Maria Marković zatresla mrežu za 1:0, da bi kapetanica Iva Landeka pogotkom s bijele točke povisila vodstvo u 35. minuti.

RIJEKA Susret 6. kola skupine G kvalifikacija za SP nogometašica: Hrvatska – Moldavija 4:0 (2:0). Stadion Aldo Drosina. Sutkinja: Araksya Saribekyan (Armenija). Strijelkinje: 1:0 Marković (6’), 2:0 Landeka (35’-11m), 3:0 Lubina (65’), 4:0 Jelenčić (75’). Žuti kartoni: Balog (Hrvatska), Topal (Moldavija).

HRVATSKA: Bačić, Dulčić (73’ Šabašov), Balog (od 73’ Spajić), Pranješ, Jelenčić, Domazet, Pezelj, Krznarić (od 54’ Gegollaj), Landeka (od 85’ Ivandić), Marković (od 46’ Lubina), Glibo.

MOLDAVIJA: Munteanu, Covali (od 87’ Coceanovschi), Railean, Mitul, Mardari (od 46’ Burdeniuc), Cojuhari (73’ Ciobanu), Topal, Colesnicenco, Doiban, Tabur, Colnic (od 46’ Sivolobova).

Nogometašice hrvatske reprezentacije u šestom su kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. godine zabile svoje prve golove i upisale prvu pobjedu. Hrvatska je s uvjerljivih 4:0 u Puli slavila protiv Moldavije, jedine ekipe koja još uvijek nema niti bod u skupini G, u kojoj je ekipa izbornika Nenada Gračana sada skočila na četvrto mjesto ljestvice.

Nenad Gračan je nakon remija (0:0) protiv Litve u svojem debiju na klupi reprezentacije nastavio pozitivan niz. Već je u šestoj minuti susreta na Aldo Drosini Ana Maria Marković zatresla mrežu za 1:0, da bi kapetanica Iva Landeka pogotkom s bijele točke povisila vodstvo u 35. minuti. Domaće su igračice dominantno krenule i u drugo poluvrijeme, u 65. minuti je Katarina Pranješ proigrala Anelu Lubinu, koja je poentirala iza vratarke Munteanu – 3:0.

Deset minuta kasnije Ana Jelenčić je zabila i četvrti pogodak Hrvatske te tako postavila konačni rezultat. Hrvatske će nogometašice upravo protiv Moldavije odigrati i sljedeću utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, koje je na rasporedu u travnju sljedeće godine, a u istom će ciklusu snage odmjeriti i s Rumunjskom.

Ostali rezultati: Litva – Švicarska 0:7, Rumunjska – Italija 0:4. Poredak: Švicarska 18, Italija 15, Rumunjska 9, Hrvatska 4, Litva 1, Moldavija 0 bodova.