Kvalifikacije za EURO

Hrvatska U-19 reprezentacija poražena od Češke na Malti, Šimunić koristio samo jednog igrača Rijeke

Josip Šimunić/Foto PIXSELL

U-17 reprezentacija remizirala je protiv Norveške

SARPSBORG U prvim susretima elitnog kola kvalifikacija za odlazak na europska prvenstva hrvatski nogometaši do 19 godina su poraženi, dok je Hrvatska U17 remizirala.

Na turniru na Malti Hrvatska U19 je s 1-3 izgubila od vršnjaka iz Češke. Izabranici Josipa Šimunića poveli su u 29. minuti pogotkom Mateja Matića, ali su Česi uspjeli okrenuti rezultat golovima koje su postigli Ambrosa u 32., Šina u 56. i Šmiga u 86. minuti.

Drugu utakmicu Hrvatska U19 igra 25. ožujka protiv Švedske. Dalje prolazi pobjednik skupine.

Riječki reprezentativci

Josip Šimunić od tri igrača Rijeke koristio je samo Noela Bodetića, Niko Gajlzer i Andro Babić nisu igrali. Nije igrao ni Maro Katinić, Riječanin koji nastupa za slovenski Bravo.

U U-17 selekciji Roberta Jarnija nema igrača Rijeke.

Hrvatska U17 remizirala je s Norveškom 0-0 u prvom nastupu na turniru koji se održava u norveškom Sarpsborgu. Izabranici Roberta Jarnija osvojili su bod u tvrdoj utakmici koja je okončana bez pogodaka, a u kojoj Norvežani u 81. minuti nisu iskoristili jedanaesterac. Hrvatski vratar Hlapčić je obranio udarac Egelija.

Hrvatski U17 reprezentativci sljedeći dvoboj igraju 25. ožujka protiv Belgije.