Prva HNL

Hajduk poražen u Koprivnici, Slaven Belupo ostvario prvu pobjedu

Nemanja Glavčić (Slaven Belupo) i Jairo de Macedo da Silva (Hajduk)/Foto PIXSELL

KOPRIVNICA U predzadnjoj utakmici 4. kola Prve HNL nogometaši Slaven Belupa pobijedili su Hajduk sa 2-1 (1-0), što su prvi izgubljeni bodovi Splićana u novoj sezoni hrvatskog prvenstva, a prva pobjeda Koprivničana nakon tri uzastopna poraza.

Strijelci za pobjedu domaće momčadi bili su David Puclin u 37. minuti i Ivan Krstanović u 84. minuti iz kaznenog udarca. U završnici utakmice poraz Hajduka ublažio je Nigerijac Samuel Edouk pogotkom u šestoj minuti sučevog dodatka.

Dvoboj na Gradskom stadionu »Ivan Kušek Apaš« sudio je Marko Matoc iz Zaprešića koji je podijelio dva crvena i čak 11 žutih kartona. Prvo je u 56. minuti isključen novi Hajdukov igrač Marin Jakoliš zbog udaranja laktom, nakon što je u igri proveo samo dvije minute. U 79. minuti drugi žuti karton dobio je igrač Slavena Bruno Bogojević.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 10 bodova iz četiri nastupa, drugoplasirani Hajduk i Rijeka imaju po devet bodova, ali Riječani imaju utakmicu manje.

Slaven Belupo je osmi s tri boda, ispred Intera koji ima dva i Varaždina koji ima jedan bod.

Strijelci: 1-0 David Puclin (37), 2-0 Ivan Krstanović (84-11m), 2-1 Samuel Edouk (90+6)