Prva HNL

Hajduk pao i na Aldo Drosini, igrač Rijeke na posudbi u Istri 1961 presudio Splićanima

Luka Hujber i Jairo/Foto PIXSELL

Splićani su u 76. minuti kod rezultata 0:0 propustili najstrožu kaznu. Mijo Caktaš je poslao loptu kraj gola

PULA Nogometaši Istre 1961 svladali su Hajduk na Aldo Drosini – 1:0. Jedini pogodak postigao je napadač Rijeke na posudbi u pulskim redovima Matej Vuk. U 87. minuti Blagojević je centrirao, Galilea na drugoj stativi dočekao ubačaj, a Posavec obranio njegov pokušaj. Lopta se ponovo odbila do domaćeg igrača koji je poslužio Vuka za jedini pogodak na utakmici. VAR provjera pokazala je pritom da Vuk nije bio u zaleđu.

U 76. minuti utakmice Splićani su imali idealnu šansu za vodstvo. VAR provjerom ispostavilo se da je Diamantakos bio u pravu kada je signalizirao da je Galilela rukom blokirao udarac. Sudac Tihomir Pejin je pogledao snimku i pokazao na bijelu točku. Mijo Caktaš je izveo najstrožu kaznu i poslao loptu kraj gola.

Puljani su ovom pobjedom prepustili “fenjer” Lokomotivi, dok je Hajduk nakon trećeg uzastopnog poraza ostao na šestom mjestu.