Španjolsko prvenstvo

Girona svladala Rayo Vallevano i vratila se na drugo mjesto ljestvice Primere

Reuters

Reuters

Girona se ovom pobjedom vratila na drugo mjesto sa 59 bodova, šest manje od vodećeg Reala

U susretu 26. kola španjolskog nogometnog prvenstva Girona je pobijedila Rayo Vallecano sa 3-0 vrativši se na drugo mjesto ljestvice Primere.

Nakon prvog poluvremena bez golova, Girona je u nastavku uspjela prelomiti utakmicu s tri gola.

Viktor Tsigankov je u 52. minuti doveo domaćine u vodstvo, a korak bliže pobjedi Girona je stigla u 76. minuti kada su gosti ostali bez isključenog Pepa Chavarrije.

S igračem više Girona je do kraja susreta zabila još dva gola, a oba je u sudačkoj nadoknadi zabio Savio (90+1, 90+5).

Girona se ovom pobjedom vratila na drugo mjesto sa 59 bodova, šest manje od vodećeg Reala, ali i dva više od Barcelone na trećem mjestu.

Rayo Vallecano je 14. sa 25 bodova, sedam više od zone ispadanja.