Liga nacija

FRANCUSKA – HRVATSKA 0:1 KRAJ! Povijesna pobjeda Hrvatske u Parizu! Vatreni prvi put svladali svjetske prvake

Hrvatska je konačno srušila svjetske prvake, i to na njihovom terenu! Modrić je pogodio s bijele točke u 5. minuti.

RIJEKA Hrvatska nogometna reprezentacija će večeras u Parizu zaključiti ovaj ciklus utakmica Lige nacija. Još jedan derbi sa starim znancima, Francuzima, na rasporedu je nakon pobjede Hrvatske nad Danskom i remija upravo protiv svjetskih prvaka.

Današnja pobjeda još je važnija Francuskoj, koja je u prva tri kola osvojila tek dva boda, izgubila je od Danske, a remizirala s Hrvatskom i Austrijom.

Stigli su službeni sastavi. U odnosu na najave, Dalić je iznenadio izborom vratara. Riječanin Ivušić ponovo je na vratima, dok je Livaković na klupi. U prvih 11 Francuske su i Mbappe i Benzema.

Foto galerija: Francuska - Hrvatska u Parizu Foto: Reuters

90+4. minuta KRAJ! Hrvatska je konačno srušila svjetske prvake, i to na njihovom terenu! Bilo je napeto u zadnjim trenucima, Francuzi su napadali, ali Vatreni su se obranili i zadržali 1:0. Modrić je pogodio s bijele točke u 5. minuti.

88. minuta Prizemni udarac Vlašića, domaći vratar je to uhvatio.

77. minuta Mbappe tuče iz slobodnjaka, ide preko gola.

72. minuta Šansa Majera! Kako je sada pucao veznjak Hrvatske, Maignan je to jedva skinuo.

61. minuta Odlična obrana Ivušića! Riječanin je zaustavio udarac Mbappea, domaćini sve više pritišću.

58. minuta Velika šansa Hrvatske! Juranović je primio sjajnu dugu loptu na lijevoj strani, ušao unutra, ali nije pucao nego je odlučio dodati što su Francuzi uspjeli očistiti.

55. minuta Bila je sada gužva u šesnaestercu Hrvatske, jedva su se Vatreni obranili u naletu Benzeme, a samo nekoliko sekundi kasnije tukao je i Mbappe, ali je otišlo malo pored gola.

49. minuta Sjajna šansa Budimira, koji je ipak na kraju bio u malom zaleđu. Ali odlično je tukao, vratar je jedva to obranio.

46. minuta Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2. minuta Kraj prvoga dijela!

45. minuta Pritišće sada Francuska, imao je domaćin nekoliko kornera, ali su se Vatreni obranili.

39. minuta Dobar pokušaj Hrvatske nakon dominacije Francuske, Budimir je tukao iz teške pozicije, završilo je u korneru.

31. minuta Brekalo je ubacio, ali Budimir nije uspio dobro zahvatiti centaršut.

19. minuta Žuti karton za Guendouzija, koji je laktom u lice udario Brekala.

17. minuta Modrićev udarac iz slobodnjaka ide ravno u ruke golmana Francuske.

17. minuta Ponovo prekršaj na Budimiru, ponovo napadač Hrvatske pada, slobodni udarac za Vatrene!

7. minuta Sjajna obrana Ivušića, opalio je Mbappe, ali je vratar Hrvatske bio siguran.

5. minuta GOOOOL! Modrić je precizan s bijele točke!

5. minuta PENAL ZA HRVATSKU! VAR soba je odlučila svoje, Konate je povukao Budimira nakon kornera Hrvatske.

4. minuta Kakav početak na Stade de Franceu. Čeka se provjera VAR sobe oko mogućeg penala za Hrvatsku zbog prekršaja na Budimiru.

1.minuta Počela je utakmica u Parizu.

FRANCUSKA – HRVATSKA 0:1

Stade de France. Sudac: Orel Grinfeeld (Izrael). Strijelci: 0:1 Modrić (5′-11m). Žuti kartoni: Guendouzi (Francuska).

FRANCUSKA: Maignan – Kounde, Konate, Kimpembe, Digne – Kamara, Guendouzi, Rabiot – Nkunku, Mbappe, Benzema.

HRVATSKA: Ivušić – Stanišić, Erlić, Šutalo, Juranović – Modrić, Brozović, Kovačić – Pašalić, Budimir, Brekalo.