Pripremni susret

FOTO Val Bogolin golom i asistencijom režirao preokret Opatijaca na Podmurvicama, Kočević zabio za Grobničan

Paolo Grbac u grobničkom okruženju Davida Golića, Duje Ušalja i Franka Bosančić/A. KRIŽANEC

Mladi napadač Opatije zabio je drugi, a petom majstorski asistirao kod prvog gola Crno bijelih

Opatija – Grobničan 2:1

RIJEKA   Prijateljska utakmica: Opatija – Grobničan 2:1 (0:0). Igralište Roberta Komena. Gledatelja: 100. Sudac: Milković. Pomoćnici: Balent i Marušić (svi Rijeka). Strijelci: 0:1 Kočević (54′), 1:1 Kožić (66′), 2:1 V. Bogolin (86′). Žuti kartoni: Kordić-Gružić (Opatija), Ušalj, Jabita (Grobničan).

OPATIJA: Prskalo, Pozderac, Grujević, Arapović, Malinić, Kordić-Gružić, Furijan, Grbac, Ajayi, B. Bogolin, Junuzović. Još su igrali: Pezelj, Matić, Marić, Marshall, Ivančić, Macolić, Čulina, Kožić, Kašiković, V. Bogolin.

GROBNIČAN: Curać, Ušalj, Rupčić, Prpić, Golić, Mohorić, Srzentić, Bosančić, Batarelo, Jabita, Kočević. Još su igrali: Gruevski, Simonaj, Tešović, Čamber, Štimac, Kašovski, Žeželić, Cetina, Buneta, Ivanković, Katelan, Šafarek.

U 54. minuti Neriman Kočević se lijepo oslobodio dvojice igrača Opatije u kaznenom prostoru, vratar Prskalo ostalo zamalo kratak i vršcima prstiju skrenuo loptu koja je ispod grede ušla u mrežu. Nakon nešto manje od sat vremena Grobničan je poveo i iskoristio bolji ulazak u nastavak utakmice. Vodstvo nije dugo trajalo. U 66. minuti Nemanja Kašiković je prvi put pobjegao desnom stranom na dodavanje Frane Ivančića. Uslijedila je povratna lopta za Vala Bogolina koji se pobrinuo za potez utakmice.

Mladi napadač Opatije je u maniri malonogometnih majstora navukao na sebe dvojicu čuvara i petom ostavio loptu za usamljenog Luku Kožića koji je pogodio gornji desni kut vratara Curaća. Dvadeset minuta kasnije Nikša Čulina je gurnuo loptu uz desni aut liniju za novi bijeg Kašikovića. Ovoga puta brzonogni napadač pronašao je na drugoj vratnici Vala Boglina koji je svojim novim pogotkom potvrdio sve bolju formu u pripremama i riješio pitanje pobjednika u ogledu dvaju susjednih drugoligaša.

Opatijci su na krilima Goodnessa Ajayija ostavili bolji dojam u prvom, a Grobničani unatoč dva primljena pogotka u drugom poluvremenu. Doduše, treba reći da je najbliže pogotku do odmora bio upravo strijelac Kočević koji je u 33. minuti pogodio vratnicu.

Grobničani su odmah nakon utakmice krenuli na sedmodnevne pripreme u Medulin, a Opatijci na zasluženi dan odmora nakon napornog tjedna uz čak tri pripremne utakmice. Nogometaši trećeg primorskog drugoligaša, Krka, nisu odigrali svoju utakmicu protiv Nehaja zbog lošeg vremena.

Foto galerija: Prijateljska nogometna utakmica: Opatija - Grobničan 2:1 Foto: Ana Križanec