Druga NL

FOTO Grobničani niti iz sedmog pokušaja nisu uspjeli ostvariti prvu proljetnu pobjedu

Neriman Kočević/Foto M. DEKIĆ

Porečani u iskoristili netipično neenergično poslijepodne svojih domaćina

GROBNIČAN  – JADRAN (P)    1:1

MAVRINCI  Utakmica 22. kola SuperSport Druge NL: Grobničan – Jadran (P) 1:1 (1:1). Stadion Adelija Beba Haramija. Gledatelja: 250. Sudac: Ante Sočo (Stobreč) 7. Strijelci: 1:0 Srzentić (2′), 1:1 Ivetić (26′). Žuti kartoni: Batarelo (Grobničan), Mendiković, Stošić, Matteoni (Jadran).

GROBNIČAN: Curać -, Ušalj 6,5, Bosančić 6,5, Begović 6, Pilčić 6, Prpić 6, Kočević 6, Ivančić 6, Batarelo 6 (od 57′ Mohorić 6), Jabita 5,5 (od 76′ Maraš -), Srzentić 6,5.

JADRAN (P): Bulat -, Šverko 6, Al Tharawan 6,5, Glavan 6, Sumić 6, Mendiković 6, Gavrić 6,5, Stošić 6 (od 69′ Alrakaf -), Radman 6, Matteoni 6 (od 89′ Lepinjica -), Ivetić 6,5 (od 83′ Kamga -).

Foto M. DEKIĆ

Nogometaši Grobničana niti iz sedmoga pokušaja ovoga proljeća nisu uspjeli stići do prvog slavlja i to u utakmici u kojoj bi im pobjeda donijela više od tri boda. Srčani i borbeni Porečani u Mavrince su došli po bod koji ih ostavlja u igri za ostanak u ligi iskoristivši siromašno i nemaštovito grobničko poslijepodne, koje treneru Predragu Stilinoviću može donijeti isključivo dodatne brige.

Prvi organizirani prelazak središnje linije igrališta završio je prekršajem za ubačaj Grobničana. Kočević je poslao loptu na vrh peterca gdje je Srzentić skočio i glavom skrenuo loptu u bliži kut. Na semaforu nije istekla ni druga minuta utakmice…

Simpatizeri Grobničana u tom su trenutku sigurno pomislili da će konačno vidjeti rutinsku pobjedu svoje momčadi, no umjesto odlučnog nastavka uz nabildano samopouzdanje, uslijedio je mlaki pritisak domaćih. Štoviše, rijetki pokušaji gostiju djelovali su puno opasnije. Izuzetak je 19. minuta kada je nakon udarca iz kuta Pilčić glavom s pet metara poslao loptu u travnjak, a onda i preko vratiju. U 26. minuti uzaludno su domaći igrači čekali da sudac označi prekršaj na Jabiti, Ivetić je zaljuljao grobničke stopere na vrhu šesnaesterca i prizemnim udarcem pogodio bliži Curaćev kut. Vratar Grobničana bio je zamalo prekratak. Porečani su izjednačili i do kraja utakmice čuvali prednost ispred netipično neenergičnih Grobničana.

Ispostavilo se da su prvih 45 minuta bili prava pjesma od nogometa u odnosu na nastavak. Istina, domaći nogometaši su u posljednjih 20 minuta malo podigli razinu trke i agresije, ali nedovoljno da bi opasnije zaprijetili gostujućem vrataru. Jedna jedina situacija vrijedna spomena dogodila se u 78. minuti kada je Kočević nakon duela s Radmanom uzaludno tražio kazneni udarac.